ME U-21: Włosi pewnie pokonują Belgów

• Data publikacji: 22.06.2019, 22:54

Gospodarze turnieju - Włosi pokonali w ostatnim meczu grupy "A" Euro U-21 ekipę Belgii - 3:1. Bramki dla Italii zdobywali Nicolo Barella, Patrick Cutrone i Federico Chiesa.

Od początku meczu, to Włosi ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej zdobyć gola. Mogło im się udać już w 8. minucie, gdy główkował Nicolo Barella, ale chybił nieznacznie obok lewego słupka. Dwie minuty później dobrą okazję mieli Belgowie. Dodi Lukebakio uderzył tuż sprzed pola karnego, lecz skutecznie interweniował Alex Meret. W kolejnych fragmentach swoje okazje mieli też Federico Chiesa i Patrick Cutrone, jednak im też się nie udało zmienić wyniku. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni przy - 0:0, to do piłki w polu karnym dopadł Barella i z bliska wpakował ją do siatki.

Kilka chwil po zmianie stron piłkarze Luigiego Di Biagio podwyższyli na - 2:0. Dośrodkowanie w szesnastkę wykonał Lorenzo Pellegrini, a Patrick Cutrone wyskoczył wysoko i głową wbił futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach nadal przeważali gospodarze turnieju, ale belgijska defensywa skutecznie się broniła. W 79. minucie, "Czerwone Diabły" zdobyły gola kontaktowego, a konkretnie uczynił to rezerwowy Yari Verschaeren, wykorzystując dogranie swojego kapitana Siebe Schrijversa. Jednak, w 90. minucie, "truskawkę na torcie", postawił Federico Chiesa, strzelając na - 3:1.

Belgia 1:3 Włochy (0:1)

Bramki: Verschaeren (79') - Barella (44'), Cutrone (53'), Chiesa (89')

Belgia: De Wolf - Cools, Bomauw, Bushiri, Cobbaut - Omeonga (59' Verschaeren), Schrijvers, Heynen, Bastien (59' Mangala) - Lukebakio, Saelemaekers (74' Mbenza)

Włochy: Meret - Pezzella, Bastoni, Mancini, Calabresi - Mandragora, Barella (90' Dimarco), Pellegrini (79' Bonazzoli), Locatelli (72' Tonali), Chiesa - Cutrone

Żółte kartki: Saelemaekers, Cools, Bushiri, Mangala, Verschaeren, Mbenza - Locatelli, Chiesa, Pezzella, Mancini

Czerwona kartka: Mbenza

Sędzia: Srdjan Jovanović (Serbia)