Kolarstwo torowe - MME: kolejne medale polskich kolarzy

• Data publikacji: 13.07.2019, 21:20

Nikola Seremak zdobyła srebrny medal w keirinie juniorek, a Daria Pikulik brązowy w omnium do lat 23. To kolejne krążki polskich kolarzy na mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów w Gandawie.

Nikola Seremak zdobyła srebrny medal w keirinie. We wszystkich wyścigach Polka finiszowała na 2. miejscu. W półfinale i finale przyjechała za Niemką Alessą-Catrioną Propster. Druga z Polek, Zofia Picz zajęła 8. miejsce. Daleko od podium byli nasi juniorzy. Mateusz Sztrauch i Szymon Welens odpadli w repasażu. Wygrał Niemiec Julien Jager.

Daria Pikulik zajęła 3. miejsce w scratchu i wygrała wyścig tempowy do omnium do lat 23. Tym samym Polka była liderką na półmetku. W wyścigu eliminacyjnym była 8. i spadła w klasyfikacji za Jessicę Roberts. Ostatecznie reprezentantka Polski zdobyła brązowy medal, bo wyprzedziła ją Clara Copponi. Włoszka w wyścigu punktowym nadrobiła okrążenie. W omnium mężczyzn Damian Sławek był 9. Po złoto sięgnął Brytyjczyk Matthew Walls.

Nikola Sibiak (35,613) zajęła 10. miejsce, a Aleksandra Tołomanow (35,841) była 12. w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego kobiet do lat 23. Po złoty medal sięgnęła Niemka Lea Sophie Friedrich. Julia Kowalska z dorobkiem 7 punktów zajęła 7. miejsce w wyścigu punktowym juniorek. Wygrała Włoszka Matilde Witillo, która jako jedyna nadrobiła okrążenie. W wyścigu juniorów Radosław Frątczak zajął 6. pozycję z wynikiem 23 punktów. Z dużą przewagą wygrał Rosjanin Wlas Sziczkin.

Daniel Rochna i Cezary Łączkowski odpadli wczoraj z rywalizacji w sprincie mężczyzn do lat 23. W finale mistrz świata Harrie Lavreysen pokonał 2:0 Sebastiana Vigiera. W pojedynku o trzecie miejsce Rayan Helal wygrał z Martinem Cechmannem.