Lekkoatletyka - ME U23: Norbert Kobielski zdobywa brąz w skoku wzwyż

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 14.07.2019, 19:15

Norbert Kobielski wywalczył brązowy medal w skoku wzwyż na 12. Mistrzostwach Europy U23. To dziewiąty medal Polaków na szwedzkich zawodach.

Osiągnięte 2 tygodnie temu w Lublinie 2.27 m na papierze plasowało Polaka na 3. miejscu. Dziś, zawodnik MKS-u Inowrocław rozpoczął finał od czystych skoków na 2.11 i 2.16. Za drugim podejściem przeskoczył 2.20, a następnie powtórzył to na wysokości o 3 cm większej, czym zapewnił sobie medal, po tym jak na 2.23 właśnie, odpadł lider europejskich tabel, Włoch Stefano Sotile. W stawce zostało tylko trzech zawodników, a Polak zajmował wtedy 2. miejsce. W idealnym momencie rytm złapał jednak Brytyjczyk Tom Gale i ostatecznie zepchnął Kobielskiego na 3. pozycję. Polak dwukrotnie strącił 2.25, ostatnią próbę przeniósł na 2.27 ale ponownie strącił poprzeczkę i ukończył konkurs na trzecim miejscu.

W walce o złoto Gale i Białorusin Maksim Nedasekow w pierwszych próbach zaliczyli 2.27 i przy zrzutkach na wyższej wysokości, o złotym medalu musiała zadecydować dogrywka. IV próbę na 2.29 wykorzystał Nedasekow, co przy pomyłce Brytyjczyka zapewniło mu pierwsze miejsce.