Koszykówka - ME U20: kolejna klęska Polaków

• Data publikacji: 14.07.2019, 23:04

Tęgie lanie spuścili naszym młodym koszykarzom ich rówieśnicy z Grecji w drugim meczu Mistrzostw Europy do lat 20, które rozgrywane są w Izraelu. Biało-Czerwoni przegrali aż 46:88.

Po wysokiej porażce w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Litwie (71:101), nikt nie dawał naszej reprezentacji większych szans w spotkaniu z uważaną za jeszcze silniejszą reprezentację Grecji. Jednak chyba nawet najwięksi pesymiści nie spodziewali się porażki różnicą 42 punktów.

Biało-Czerwoni byli tłem dla swoich rówieśników z Grecji. Już po pierwszej kwarcie rywale odskoczyli nam na dwucyfrową różnicę punktową, a w kolejnych minutach wcale nie było lepiej. Ostatecznie po meczu kompletnie bez historii Polacy ulegli Grekom 46:88. Jedynym jasnym punktem w polskim zespole był Łukasz Kolenda. Nasz rozgrywający zapisał na swoim koncie 15 punktów, 4 zbiórki i 3 przechwyty.

W drugim dzisiejszym meczu "polskiej" grupy D jutrzejsi rywale podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza - Słoweńcy, pokonali Litwinów 84:72. Przed ostatnią kolejką spotkań Biało-Czerwoni plasują się na ostatnim miejscu w grupie z marnymi szansami na zmianę tej sytuacji. Jeśli Polakom nie uda się jakimś cudem zmienić swojej pozycji, w 1/8 finału trafią na zwycięzcę grupy C (prawdopodobnie będzie to Hiszpania).