Bundesliga: pewne zwycięstwo BVB, asysta Piszczka!

• Data publikacji: 23.08.2019, 22:30

Borussia Dortmund wygrała w Kolonii z beniaminkiem Bundesligi - 3:1, odnosząc drugie zwycięstwo na starcie tego sezonu. Swoją cegiełkę dołożył też były reprezentant Polski - Łukasz Piszczek, asystując przy golu na - 2:1.

Faworytem tego meczu byli goście z Dortmundu i faktycznie od pierwszych minut potwierdzali to, będąc dłużej w posiadaniu piłki. Jednak więcej sytuacji mieli w pierwszej połowie gospodarze i jedną z nich zdołali wykorzystać. W 29. minucie, Ellyes Skhiri przedłużył dośrodkowaną futbolówkę z rzutu rożnego, a Dominick Drexler pięknym szczupakiem umieścił ją w lewym dolnym rogu bramki BVB.

Po zmianie stron, dortmundczycy zabrali się do lepszej gry i odrabiania strat. Najpierw, przed szansą doprowadzenia do remisu stanął Paco Alcacer, ale po przyjęciu piłki w polu karnym, oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Timo Horna. W 61. minucie zrobiło się - 2:0 dla Kolonii, ale Anthony Modeste był jednak na spalonym. Dziesięć minut potem zrobiło się - 1:1. Po krótko rozegranym kornerze, piłkę otrzymał Thorgan Hazard, zgrał ją do Jadona Sancho, a ten cudownym uderzeniem umieścił ją w bocznej siatce. W 86. minucie, fantastyczną centrą popisał się Łukasz Piszczek, a rezerwowy Achraf Hakimi, głową wpakował futbolówkę do siatki. "Kropkę nad i", w doliczonym czasie gry, postawił Paco Alcacer, ustalając wynik meczu na - 3:1 dla BVB.

FC Köln - Borussia Dortmund 1:3 (1:0)

Bramki: 29' Drexler - 70' Sancho, 86' Hakimi, 90+4' Alcacaer

FC Köln: Horn - Ehizibue, Bornauw, Czichos, Hector - Schindler (73' Kainz), Skhiri, Verstraete, Drexler - Cordoba (55' Terodde), Modeste (81' Hoger)

Borussia Dortmund: Burki - Schulz (62' Hakimi), Hummels, Akanji, Piszczek - Witsel, Weigl (62' Brandt), Hazard (85' Bruun Larsen), Reus, Sancho - Alcacer

Żółte kartki: 45+1' Verstraete, 90' Ehizibue - 58' Piszczek

Sędziował: Christian Dingert (Niemcy)