Carabao Cup: skuteczny Rashford, Manchester United gra dalej!

• Data publikacji: 30.10.2019, 22:56

Manchester United choć w dołku, to nadal potrafi się mobilizować na wielkie angielskie zespoły. Czerwone Diabły pokonały dziś na wyjeździe 2:1 Chelsea, a dwa gole zdobył Marcus Rashford - najpierw z rzutu karnego, a potem wolnego.

Obie drużyny bardzo powoli się rozkręcały. W pierwszych 20 minutach nie oglądaliśmy właściwie strzałów na bramkę, a najgroźniejszą akcją meczu był rzut rożny Manchesteru United. W 25. minucie Marcos Alonso stracił jednak piłkę na własnej połowie, a gdy chciał naprawić swój błąd, to sfaulował w polu karnym Daniela Jamesa. Do rzutu karnego podszedł Marcus Rashford i pewnym strzałem pokonał Willy'ego Caballero. Goście po zdobyciu gola cofnęli się i skupili się głównie na bronieniu. Chelsea zaś grała bardzo słabo w ataku i nie oddawała nawet celnego strzału w pierwszej połowie, przez co oglądaliśmy raczej wątpliwej jakości widowisko.

Po zmianie stron The Blues od razu ruszyli do ataku. Ewidentnie było widać, że trener gospodarzy - Frank Lampard - musiał powiedzieć kilka mocniejszych słów w szatni. W atakach Chelsea nadal jednak brakowało ostatniego podania, który wyprowadziłby jednego z ofensywnych graczy na dobrą sytuację. Tę w końcu sam wypracował sobie Michy Batshuayi, który przyjął dalekie podanie od bramkarza i w starciu 1vs5 przebiegł kilkanaście metrów i zza pola karnego oddał celny strzał, który zakończył się bramką. Gospodarze rozochoceni trafieniem ruszyli do ataku. Czerwone Diabły przetrwały jednak te ataki i w okolicach 70. minuty ruszyli do przodu. Chwila ofensywnej gry United szybko przyniosła oczekiwane owoce - w 73. minucie Marcus Rashford przepięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał argentyńskiego bramkarza. Podstawiona pod ścianą Chelsea gorączkowo poszukiwała wyrównującego gola, ale podopieczni Ole Gunnara Solskjaera bardzo skutecznie potrafili się bronić. Ostatecznie Manchester United awansował do 1/4 finału, a Chelsea musi pożegnać się z tymi rozgrywkami!

Chelsea - Manchester United 1:2 (0:1)

Bramki: 61' Batshuayi - 25' (k.), 73' Rashford

Chelsea: Caballero - James, Zouma, Guehi, Alonso - Kovacić, Jorginho, Gilmour (70' Mount) - Pulisic (70' Pedro), Hudson-Odoi - Batshuayi (78' Abraham)

Manchester United: Romero - Wan-Bissaka - Lindelof (66' Martial), Maguire, Rojo - Williams - McTominay, Fred, Lingard (67' Pereira) - James, Rashford (80' Young)

Kartki: 18' Batshuayi, 90' Kovacić - 11' McTominay, 83' Fred

Sędziował: P. Tierney