Liga Mistrzów: szalona końcówka w Zagrzebiu, dramat Dinama

• Data publikacji: 06.11.2019, 23:07

Sześć bramek i szaloną końcówkę oglądali kibice zgromadzeni na stadionie Maksimir w Zagrzebiu. Dinamo wypuściło z rąk dwubramkową przewagę i zamiast zwycięstwa i awansu, zaledwie zremisowało z ambitnym zespołem Szachtara Donieck.

Trudno było wskazać przed tym meczem wyraźnego faworyta, choć można było się pokusić na wskazanie na gospodarzy. Od samego początku oba zespoły ruszyły do ofensywy w poszukiwaniu gola, dającego prowadzenie. Jako pierwsi, w 13. minucie gry, znaleźli go piłkarze z Doniecka. Junior Moraes spod linii końcowej dograł do będącego przed bramką Alana Patricka, a ten dopełnił tylko formalności, wpychając piłkę do siatki. W 19. minucie, Bruno Petković ładnie uderzał na bramkę Szachtara, ale jeszcze lepiej spisał się Andrij Pyatov, zatrzymując tę próbę. Jednak sześć minut później, napastnik Dinama już się nie pomylił. Kevin Theophile-Catherine idealnie zacentrował na jego głowę, a Chorwat skierował piłkę wprost do bramki.

Po zmianie stron obie drużyny nadal szukały swoich okazji. Jednak, zarówno Marin Leovac, jak i Mykola Matviienko, marnowali swoje doskonałe szanse. W kolejnych minutach, gra się nieco zaostrzyła, a dr. Felix Brych zaczął wyciągać czerwone kartki. Najpierw z boiska wyleciał Nikola Moro, a chwilę potem Marlos. Wbrew pozorom, ta sytuacja podrażniła tylko zagrzebian, co w 83. minucie wykorzystał rezerwowy Luka Ivanusec. Po podaniu Petkovicia, strzelił nie do obrony w kierunku lewego słupka bramki, dając miejscowym prowadzenie. Kilka minut później, na - 3:1, trafił Arijan Ademi. Macedończyk wykorzystał fatalny błąd bramkarza gości i posłał piłkę do pustej bramki. To jednak nie był jeszcze koniec emocji na stadionie Maksimir w Zagrzebiu. Ostatnimi siłami, ambitni piłkarze z Doniecka, złapali najpierw kontakt za sprawą Juniora Moraesa, który potężną główką pokonał Dominika Livakovicia, a w ósmej minucie doliczonego czasu gry wyrwali punkt. Rzut karny, po faulu Kevina Theophile'a-Catherine, pewnym strzałem wykorzystał rezerwowy Tete.

Dinamo Zagrzeb - Szachtar Donieck 3:3 (1:1)

Bramki: 25' Petković, 83' Ivanusec, 89' Ademi  - 13' Alan Patrick, 90+3' Moraes, 90+7' (k.) Tete

Dinamo Zagrzeb: Livaković - Theophile-Catherine, Dilaver, Perić - Stojanović (72' Ivanusec), Olmo, Moro, Ademi, Leovac - Petković (90' Kądzior), Orsić (77' Gjira)

Szachtar Donieck: Pyatov - Ismaily, Matviienko (86' Dentinho), Kryvtsov, Dodo - Stepanenko (90+1' Marcos Antonio), Alan Patrick (85' Tete), Taison, Kovalenko, Marlos - Moraes

Żółte kartki: 34' Dilaver, 41' Moro, 90+5' Ademi, 90+7' Theophile-Catherine - 73' Marlos

Czerwone kartki: 74' Moro (druga żółta) - 79' Marlos (druga żółta)

Sędziował: Felix Brych (Niemcy)

.....

Pozostałe środowe wyniki:

Bayern Monachium 2:0 Olympiakos Pireus

69' Lewandowski, 89' Perisić

Lokomotiv Moskwa 1:2 Juventus Turyn

12' Miranchuk Al. - 4' Ramsey, 90+3' Costa

Atalanta Bergamo 1:1 Manchester City

49' Pasalić - 7' Sterling

Crvena Zvezda Belgrad 4:0 Tottenham Hotspur

34' Lo Celso, 57', 61' Son Heung-Min, 85' Eriksen

Bayer Leverkusen 2:1 Atletico Madryt

41' (sam.) Thomas, 55' Volland - 90+4' Morata

PSG 1:0 Club Brugge

22' Icardi

Real Madryt 6:0 Galatasaray Stambuł

4', 7', 90+2' Rodrygo, 14' (k.) Ramos, 45', 81' Benzema