NHL: udana pogoń Vegas Golden Knights

• Data publikacji: 05.01.2020, 11:44

To już trzecia porażka z rzędu mistrzów NHL i liderów Konferencji Zachodniej. St. Louis Blues przegrali po dogrywce 4:5 z Vegas Golden Knights, chociaż wygrywali 3:0.

St. Louis Blues po przegranych z Arizona Coyotes i Colorado Avalanche zmierzyli się z kolejną drużyną z czołówki Konferencji Zachodniej - Vegas Golden Knights. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla liderów konferencji. Po pierwszej tercji prowadzili 3:0 po bramkach Alexa Pietrangelo, Jadena Schwartza i Oskara Sundqvista. Drugą tercję 2:0 wygrali gospodarze po trafieniach Ryana Reavesa i Paula Stastny'ego. Po 10 minutach trzeciej odsłony gry Golden Knights mogli cieszyć się ze skutecznej pogoni, bo po golach Nicolasa Roya i Reilly'ego Smitha wyszli na prowadzenie 4:3. David Perron trafił w przewadze dla Blues i doprowadzili do dogrywki. W dodatkowym czasie gry Chandler Stephenson zabrał krążek rywalom i przejechał przez prawie całą długość lodowiska i zdobył zwycięską bramkę dla Vegas Golden Knights. Rycerze po czwartym zwycięstwie z rzędu są na 3. miejsce na Zachodzie ze stratą 5 punktów do Blues.

Do dogrywki doszło także w Minnesocie. Minnesota Wild po bramce w przewadze Erica Staala wygrali 3:2 z WinnipegJets. Również dogrywką i wynikiem 3:2 zakończyło się spotkanie Montreal Canadiens z Pittsburgh Penguins. Goście triumfowali 3:2 po trafieniu Brandona Taneva. Dla kanadyjskiej ekipy to już piąta porażka z rzędu. Pingwiny zajmują 3. miejsce na Wschodzie. Na czele hokeiści Washington Capitals, którzy dzień wcześniej wygrali 4:3 z Carolina Hurricanes.

Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
Los Angeles Kings - Nashville Predators 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Vancouver Canucks - New York Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Arizona Coyotes - Philadelphia Flyers 6:2 (3:0, 1:1, 2:2)
Toronto Maple Leafs - New York Islanders 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
New Jersey Devils - Colorado Avalanche 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 5:4 (0:3, 2:0, 2:1, 1:0)
Minnesota Wild - Winnipeg Jets 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
Boston Bruins - Edmonton Oilers 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)