Puchar Króla: Valencia wymęczyła awans z trzecioligową Leonesą

• Data publikacji: 29.01.2020, 22:00

Piłkarze Valencii wymęczyli awans do ćwierćfinału Pucharu Króla, pokonując trzecioligową Leonesę dopiero po konkursie rzutów karnych.

Faworytem tego spotkania byli rzecz jasna podopieczni Alberta Celadesa, ale od początku im się gra na boisku trzecioligowca nie układała. Mało było strzałów w kierunki bramki Gerarda, a co za tym idzie nie było też wielu sytuacji. Gospodarze umiejętnie się bronili i czasem kąsali bardziej doświadczonego rywala. W efekcie tego, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, scenariusz wydarzeń niewiele się zmienił. Oba zespoły próbowały coś wykreować, lecz brakowało pomysłu, ale przede wszystkim skutecznego wykończenia. Tak więc do rozstrzygnięcia losów tego starcia, potrzebna była dogrywka. W niej, gole również nie padły i czekały nas rzuty karne. Pierwsze dwa, niewykorzystane przez Juana Menudo i Sergio Benito, ustawiły drużynę "Nietoperzy" w bardzo komfortowej sytuacji. Goście okazali się bezbłędni i zwyciężyli w nich ostatecznie - 4:2, gwarantując sobie awans do 1/4 finału Copa del Rey.

CD Leonesa - Valencia CF 0:0 (2:4 k.)

Bramki: Menudo, Sergio Benito, Pichin Dani, Montes - Coquelin, Soler, Gomez, Parejo

CD Leonesa: Gerard - Aitor, Garrido, Theresin, Samu (76' Castaneda) - Martinez (80' Marcos), Montes Arce, Gudino, Luque (100' Menudo), Galvan (23' Pichin Dani) - Sergio Benito

Valencia CF: Domenech - Costa (75' Gaya), Diakhaby, Gabriel, Correia - Kondogbia (82' Coquelin), Lee (64' Gomez), Parejo, Soler, Torres - Gameiro (99' Sobrino)

Żółte kartki: 73' Montes, 90+3' Aitor, 105+2' Castenada, 118' Pichin Dani - 71' Kondogbia, 74' Soler

Sędziował: Valentin Pizarro (Hiszpania)

.....

Pozostałe środowe wyniki:

Rayo Vallecano 0:2 Villarreal CF

83' Nino, 85' Cazorla

Real Sociedad 3:1 CA Osasuna

33', 69' Isak, 61' Odegaard - 36' Cardona

Real Saragossa 0:4 Real Madryt

6' Varane, 32' Lucas, 72' Vinicius, 79' Benzema

CD Badajoz 2:3 Granada CF

8' Vazquez Perez, 90+3' Caballero - 1' Martinez, 86' Soldado, 109' Fernandez