LaLiga: remis na Santiago Bernabeu! Real traci prowadzenie w końcówce

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 16.02.2020, 22:59

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 24. kolejki hiszpańskiej LaLiga Real Madryt zremisował na własnym stadionie z Celtą Vigo 2:2. Mimo tego podopieczni Zinedine'a Zidane'a pozostali na fotelu lidera. Ich przewaga nad drugą FC Barceloną stopniała jednak do jednego punktu.

Zdecydowanymi faworytami dzisiejszego starcia była ekipa "Królewskich". Łupem gospodarzy padło ostatnich pięć spotkań, dzięki czemu Real przeskoczył w tabeli FC Barcelonę i tym samym zajął pozycję lidera. Celta natomiast ostatnio opuściła strefę spadkową po zwycięstwie z Sevillą 2:1. Drużyna z Galicji z pewnością chciała kontynuować dobrą passę i pokusić się o sensację.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niespodziewanie. Już w 7. minucie gry do piłki doszedł Iago Aspas, który precyzyjnie podał do Fiodora Smołowa. Rosjanin nie pomylił się w sytuacji 1 na 1 i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a próbowali szybko odrobić straty i przeprowadzili kilka groźnych akcji. Wszystkie kończyły się jednak niecelnymi strzałami. Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w 40. minucie, kiedy to wracający do gry po długiej nieobecności Eden Hazard podał do Garetha Bale'a. Walijczyk nie trafił jednak do bramki z pięciu metrów i znów z trybun usłyszał głośne gwizdy. Defensorzy Celty grali natomiast bardzo dokładnie i nie popełniali błędów. Na dodatek ekipa z Galicji mogła podwyższyć prowadzenie na minutę przed zejściem na przerwę. Po pięknym dośrodkowaniu Olaza swoich sił spróbował Aidoo. Znakomicie jednak spisał się wówczas Thibaut Courtois i w efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Kolejną odsłonę meczu piłkarze Realu rozpoczęli z wysokiego "C". Po dokładnym podaniu Bale'a do bramki trafił Sergio Ramos. Obrońca "Królewskich" był jednak na pozycji spalonej. Chwilę później zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał Marcelo, który popisał się znakomitym podaniem do Toniego Kroosa. Ten przymierzył obok słupka i pokonał bezradnego w tej sytuacji Rubena Blanco. Od tego momentu "Los Blancos" wyraźnie dominowali, a goście aby zatrzymać rywali coraz częściej dopuszczali się nieprzepisowych zagrań. W pewnym momencie musiało się to odbić na nich samych. W 64. minucie Karim Benzema podał w polu karnym do Hazarda. Belg nie zdążył jednak podbiec do futbolówki, gdyż w okolicach linii końcowej został przewrócony przez golkipera Celty. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał kapitan Realu - Sergio Ramos, który tym samym strzelił swoją piątą bramkę w tym sezonie. Kiedy wydawało się, że rozpędzeni gospodarze bez problemów dowiozą prowadzenie do końca, piękną akcję przeprowadził Denis Suarez, który precyzyjnie podał do wbiegającego w pole karne Miny. Ten wyprowadzony na czystą pozycję pewnie pokonał belgijskiego bramkarza i wyrównał na 2:2. Obie drużyny do samego końca próbowały strzelić jeszcze jedną bramkę, dzięki czemu mogliśmy oglądać bardzo emocjonującą końcówkę. Ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów i remisem 2:2.

Real Madryt - Celta de Vigo 2:2 (0:1)

Bramki: 7' Smolov, 86' Santi Mina - 52' Kroos, 65' Ramos (k)

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Marcelo, Ramos, Varane - Valverde, Casemiro, Kroos (81' Modrić) - Hazard (73' Vinicius Junior), Bale (84' Mendy), Benzema

Celta de Vigo: Ruben Blanco - Aidoo, Murillo, Araujo - Olaza, Bradarić (83' Santi Mina), Yokusiu, Kevin Vazquez (55' Pione Sisto) - Rafinha - Smolov (70' Denis Suarez), Iago Aspas

Żółte kartki: 72' Bale, 74' Carvajal - 57' Lucas Olaza, 76' Okay Yokuslu

Sędzia: Javier Alberola Rojas