Liga Europy: wymęczona wygrana Arsenalu

• Data publikacji: 20.02.2020, 22:55

Arsenal Londyn wymęczył skromne wyjazdowe zwycięstwo nad Olympiakosem Pireus w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięskiego gola dla londyńczyków zdobył Alexandre Lacazette.

Trudno było przed tym meczem wskazać wyraźnego faworyta. Arsenal jest w kryzysie, więc można było pokusić się o postawienie na gospodarzy, którzy na Karaiskakis zawsze są groźni. I tak też było od samego początku. Olympiakos ruszył do ataków na bramkę Bernda Leno i po strzałach Mathieu Valbueny i Georgiosa Masourasa mogli prowadzić - 1:0. W pierwszym przypadku skutecznie interweniował Niemiec, zaś w drugim Grek minimalnie chybił, główkując ponad poprzeczką. Arsenal się odgryzał, ale najgroźniej było po uderzeniu Martinellego, gdy piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki.

Po zmianie stron, gra była nadal wyrównana, ale żadna ze stron nie potrafiła zmienić remisowego wyniku. W 72. minucie, swoim kunsztem znów wykazał się Leno, fantastycznie broniąc główkę Ousseynou Ba. Niecałe dziesięć minut później goście zdobyli upragnionego gola. Bukayo Saka wpadł w pole karne i idealnie wyłożył piłkę Alaxandrowi Lacazette, który z łatwością umieścił ją w siatce. Ostatnie chwile należały już zdecydowanie do "Kanonierów". Najpierw, Jose Sa zatrzymał Lacazett'a, a chwilę po tym Sokratis trafił tylko w poprzeczkę.

Olympiakos Pireus - Arsenal Londyn 0:1 (0:0)

Bramki: 81' Lacazette

Olympiakos Pireus: Jose Sa - Elabdellaoui, Semedo, Ba, Tsimikas - Bouchalakis (65' Fortounis), Camara, Guilherme, Masouras (75' Lovera), Valbuena - El Arabi

Arsenal Londyn: Leno - Saka, Sokratis (90+1' Maitland-Niles), Luiz, Mustafi - Xhaka, Guendouzi, Willock (75' Pepe), Aubameyang, Martinelli (58' Ceballos) - Lacazette

Żółte kartki: 19' El Arabi, 26' Semedo, 50' Bouchalakis, 90+1' Ba - 71' Mustafi, 83' Xhaka

Sędziował: Felix Zwayer (Niemcy)

.....

Wyniki pozostałych spotkań 1/16 finału LE:

CFR Cluj 1:1 Sevilla CF

59' (k.) Deac - 82' En Nesyri

Club Brugge 1:1 Manchester United

15' Dennis - 36' Martial

FC Kopenhaga 1:1 Celtic Glasgow

52' N'Doye - 14' Edouard

Eintracht Frankfurt 4:1 Red Bull Salzburg

12', 43', 53' Kamada, 56' Kostić - 85' (k.) Hwang Hee-Chan

Getafe CF 2:0 Ajax Amsterdam

38' Deyverson, 90+3' Kenedy

Ludogorets Razgrad 0:2 Inter Mediolan

71' Eriksen, 90+5' (k.) Lukaku

Sporting CP 3:1 Basaksehirspor

3' Coates, 44' Sporar, 51' Vietto - 77' (k.) Visca

Szachtar Donieck 2:1 SL Benfica

56' Alan Patrick, 72' Kovalenko - 67' (k.) Pizzi

AZ Alkmaar 1:1 LASK Linz

86' (k.) Koopmeiners - 26' Raguz

APOEL Nikozja 0:3 FC Basel

16' Petretta, 53' Stocker, 66' Arthur

AS Roma 1:0 KAA Gent

13' Perez

Bayer Leverkusen 2:1 FC Porto

29' Alario, 57' (k.) Havertz - 73' Luis Diaz

Glasgow Rangers 3:2 SC Braga

67', 82' Hagi, 75' Aribo - 11' Fransergio, 59' Ruiz

VFL Wolfsburg 2:1 Malmoe FF

49' Brekalo, 62' Mehmedi - 47' (k.) Thelin

Wolverhampton Wanderers 4:0 Espanyol Barcelona

15', 67', 81' Jota, 52' Neves