El. Ligi Europy: Wilczek pogrążył swój były klub, Piast poza pucharami

• Data publikacji: 24.09.2020, 21:55

Piast Gliwice przegrał w Kopenhadze z FC - 3:0 i odpadł z europejskich pucharów. Swoich byłych kolegów pogrążył Kamil Wilczek, zdobywając gola i asystując przy trafieniu Winda.

Faworytem tego meczu byli gospodarze i faktycznie już od początku ruszyli do ataków na bramkę Frantiska Placha. Sporo szybkich podań i rajdów lewą stroną Pierre'a Bengtssona stwarzało im mnóstwo okazji bramkowych. W 14. minucie Pep Biel strzelił z ostrego kąta, a z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki... Kamil Wilczek. W kolejnych minutach gliwiczanie się nieco ocknęli, a bliscy byli wyrównania, gdy Karl-Johan Johnsson nabił Piotra Parzyszka. Niestety dla Piasta, piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Oba zespoły nie porywały swoją grą i do przerwy gospodarze schodzili z minimalnym prowadzeniem.

Po przerwie FCK ponownie ostro zaczęła. W 49. minucie Wilczek trafił do bramki, ale sędzia odgwizdał jednak faul, zaś 120 sekund potem, po główce Jonasa Oldera Winda, Piasta uratowała poprzeczka. Co nie udało mu się w 51. minucie, to udało się siedem minut później, gdy wykorzystał sprytne dogranie Wilczka. Goście starali się o gola, blisko był rezerwowy Michał Żyro, lecz brakowało dokładności. Jeszcze w doliczonym czasie meczu, "kropkę nad i" postawił Biel, ustalając wynik końcowy na - 3:0.

FC Kopenhaga - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Bramki: 14' Wilczek, 58' Wind, 90+5' Biel

FC Kopenhaga: Johnsson - Varela, Nelsson, Sigurdsson (68' Oikonomou), Bengtsson - Falk Jensen (53' Mudrazija), Zeca, Biel, Older Wind, Fischer (75' Stage) - Wilczek

Piast Gliwice: Plach - Kirkeskov, Huk, Czerwiński, Konczkowski - Holubek, Sokołowski (62' Żyro), Lipski (83' Milewski), Jodłowiec, Vida - Parzyszek (89' Steczyk)

Żółte kartki: 85' Mudrazija - 56' Czerwiński, 66' Lipski

Sędziował: Roy Reinshreiber (Izrael)