Piłka ręczna - Liga Europejska: zwycięstwo Orlenu Wisły Płock na inaugurację

• Data publikacji: 20.10.2020, 22:13

Orlen Wisła Płock od zwycięstwa rozpoczęła fazę grupową Ligi Europejskiej. Wicemistrzowie Polski na własnym parkiecie wygrali z austriackim Fivers Handball.

Liga Europejska to nowe rozgrywki w europejskiej piłce ręcznej. To drugi, po Lidze Mistrzów, poziom w międzynarodowej klubowej rywalizacji w Europie. Jedynym polskim klubem w Lidze Europejskiej jest Orlen Wisła Płock. W swoim pierwszym meczu grupy A Nafciarze podejmowali Fivers Handball z Austrii. Zespół z Płocka zagrał dzisiaj po bardzo długiej przerwie. Ze względu na zakażenia koronawirusem w PGNiG Superlidze, także w Płocku, Orlen Wisła ostatnie spotkanie rozegrała miesiąc temu. Fivers to teoretycznie najsłabszy rywal grupowy Nafciarzy, ale forma polskiej drużyny była dużą niewiadomą.

Pierwsze minuty meczu w Orlen Arenie były wyrównane. Po dziesięciu minutach Wisła wyszła na dwubramkowe prowadzenie - 6:4. Gospodarze nie mogli odskoczyć rywalom z Austrii. Różnica bramkowa nie była duża, Fivers wyrównali, a w 25. minucie nawet objęli prowadzenie 15:14. Jednak do przerwy Nafciarze odpowiedzieli trzema trafieniami i po 30 minutach wygrywali 17:15.

Dopiero w drugiej połowie można było powiedzieć o większej przewadze drużyny Xaviego Sabate. Po 40 minutach Orlen Wisła prowadziła 24:19. Później przewaga polskiej drużyny była jeszcze większa. Nafciarze zagrali świetnie w obronie i w środkowej fazie drugiej połowy nie stracili bramki przez 10 minut. Do tego wiele kontr skutecznie zakończył Michał Daszek.

Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała z zespołem z Wiednia aż 32:23, dominując na parkiecie głównie w drugiej połowie. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Michał Daszek, który zdobył aż 12 bramek. W kolejnym meczu Ligi Europejskiej Nafciarze zagrają w Skopje z Metalurgiem. W pierwszej kolejce macedoński zespół przegrał 29:33 z Fenixem Tuluzą. Trzeci mecz grupy A między Czechowskimi Niedźwiedziami i Abancą Ademar Leon został przełożony z powodu koronawirusa.

Orlen Wisła Płock - Fivers Handball 32:23 (17:15)