Paweł Cibicki zawieszony!
Holger Motzkau/Wikimedia Commons

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 03.02.2021, 19:05

W związku z zarzutami korupcyjnymi postawionymi Pawłowi Cibickiemu został on zawieszony przez Szwedzki Związek Piłki Nożnej. Zawodnik Pogoni Szczecin został oskarżony o ustawienie meczu.

Dwa miesiące temu Sverige Radio podało szczegółowe informacje na temat sprawy. Dotyczyć ma ona meczu pomiędzy Elfborg, w którym grał Cibicki, a Kalmar. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. 26-latek rozegrał pełne 90. minut, a w 60. minucie otrzymał żółtą kartkę – otrzymać miał za nią sporą kwotę.

PZPN zajął się sprawą na początku grudnia. Oficjalna informacja o zawieszeniu zawodnika wyszła ze Szwedzkiej Federacji Piłki Nożnej. Zawieszenie to obowiązywać będzie jedynie na terenie Szwecji. Proces wyjaśniający zaistniałą sytuację odbędzie się pod koniec maja. Decyzja wchodzi w życie od czwartku, a zawodnik będzie miał dwa tygodnie na odwołanie się od niej.

Cibicki zawodnikiem szczecińskiego klubu został rok temu. Po raz ostatni w barwach Pogoni Szczecin zagrał 19 września w meczu ze Śląskiem Wrocław. Ostatnie spotkanie z Rakowem Częstochowa przesiedział na ławce rezerwowych.