Premier League: West Ham lepszy od Leeds w "polskim" meczu
Vincent Teeuwen/Flickr/CC BY 2.0

• Data publikacji: 08.03.2021, 22:55

W meczu zamykającym 27. kolejkę Premier League West Ham Łukasza Fabiańskiego mierzył się z Leeds Mateusza Klicha. Górą były Młoty, wygrywając 2:0. Tym samym podopieczni Davida Moyesa potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i wskoczyli na 5. miejsce w tabeli. Na listę strzelców wpisali się Jesse Lingard oraz Craig Dawson.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dynamicznie. Zespół Leeds ruszył do ataku i po 5. minutach stworzył sobie sytuację bramkową. Pawiom udało się nawet umieścić piłkę w siatce, ale minimalny spalony Patricka Bamforda zadecydował o tym, że gol Tylera Robertsa nie mógł zostać uznany. W kolejnej akcji Łukasz Fabiański znów został pokonany. Kolejny raz natomiast niezgodnie z przepisami, gdyż piłka zdążyła opuścić pole gry przed dograniem piłki do Bamforda, który finalizował tę akcję. W kolejnych minutach gra na Stadionie Olimpijskim w Londynie trochę się uspokoiła. Nie na długo, ponieważ w 20. minucie Luke Ayling sfaulował w polu karnym Jesse'ego Lingarda. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany. Co prawda, Illan Meslier obronił strzał Lingarda, ale przy dobitce Anglika był już bezradny. West Ham, po nieco chaotycznym początku meczu, opanował sytuację na boisku. Piłkarze Davida Moyesa nieco później cieszyli się już z dwubramkowej przewagi. Craig Dawson zgubił krycie podczas rzutu rożnego i główką pokonał Mesliera, umacniając Młoty na prowadzeniu. Krótko przed przerwą Dawson był blisko zdobycia swojej drugiej bramki, ale strzał obrońcy West Hamu trafił w słupek.

Po zmianie stron boisko opuścił Mateusz Klich. Goście po wyjściu na drugą część spotkania chcieli szybko zabrać się za odrabianie strat. W jednej z pierwszych akcji drugiej połowy znakomitą okazję na bramkę kontaktową miał Bamford, ale jego próba nieznacznie minęła prawy słupek bramki Fabiańskiego. West Ham odpowiedział silnym strzałem z dystansu autorstwa Pablo Fornalsa. Hiszpan był blisko zdobycia pięknego gola, ale piłkarzy Marcelo Bielsy uratowała poprzeczka. W kolejnej fazie spotkania częściej pod bramkę rywala przedostawał się zespół Leeds. Pawie stworzyły sobie kilka okazji na strzelenie gola, ale Bamford nie potrafił znaleźć drogi do bramki. Rezultat do końca meczu nie uległ już zmianie i to Młoty cieszyły się z 3 punktów.

West Ham - Leeds 2:0 (2:0)

Bramki: 21' Lingard, 28' Dawson
West Ham: Fabiański - Coufal, Dawson, Diop, Cresswell - Soucek, Rice, Fornals, Lingard (88' Johnson), Benrahma (73' Bowen) - Antonio

Leeds: Meslier - Ayling, Llorente, Cooper, Dallas - Phillips, Raphinha, Klich (46' Alioski), Roberts (61' Rodrigo), Costa (46' Harrison) - Bamford

Żółte kartki: 79' Lingard - 49' Phillips

Sędzia: Mike Dean