La Liga: skromne zwycięstwo Atletico!
Fernandopascullo/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 21.03.2021, 20:33

W przedostatnim sobotnim spotkaniu lider z Madrytu pokonał na własnym stadionie Deportivo Alaves 1:0. Mecz miał dwóch bohaterów. Pierwszy to strzelec gola - Luis Suarez, drugi to bramkarz gospodarzy Jan Oblak, który obronił rzut karny wykonywany przez Joselu w ostatnich minutach spotkania.

Pierwszą dobrą okazję na zdobycie bramki stworzyli goście, ale strzał fałszem Pellistriego przeleciał nad bramką Jana Oblaka. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym uderzeniem Lemara z około trzydziestu metrów. W 12.minucie po zagraniu ręką Edgara Mendeza, sędzia, po konsultacji z systemem VAR podjął dość kontrowersyjną decyzję, nie przyznając rzutu karnego dla Atletico. W 30. minucie wrzutka Savicia przerodziła się w strzał, po którym musiał interweniować Pacheco. Goście odpowiedzieli uderzeniem strzałem Ponsa z pola karnego, który bez problemu obronił Jan Oblak. W 41. minucie po strzale Luisa Suareza, piłka minimalnie minęła bramkę gości.

W ostatniej akcji pierwszej połowy po wstrzeleniu piłki w pole karne Atletico, Jose Gimenez omal nie strzelił gola samobójczego, na jego częście czujny w bramce gospodarzy był Oblak.

Drugą połowę świetnie rozpoczął lider La Liga. Koronkową akcję zespołu strzałem głową wykończył Luis Suarez i gospodarze wyszli na prowadzenie. W 59. minucie, powinno być 2:0 dla Atletico, ale po strzale Llorente kapitalną interwencją popisał się Pacheco, przenosząc uderzenie na poprzeczkę. W 65. minucie, po strzale Joselu piłka przeleciała obok bramki Jana Oblaka. Atletico mogło podwyższyć wynik meczu w 82. minucie, ale po strzale Luisa Suareza kolejną dobrą paradą popisał się Pacheco. W 85. minucie po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny dla Alaves, po faulu Savicia. Do jedenastki podszedł Joselu, ale jego strzał obronił Jan Oblak.

Atletico Madryt - Deportivo Alaves 1:0 (0:0)

Bramka: Luis Suarez 54'

Atletico Madryt: Oblak - Savić, Gimenez, Hermoso - Koke - Trippier, Llorente, Lemar (75' Herrera), Carrasco - Correa, Suarez

Deportivo Alaves: Pacheco - Navarro, Laguardia(70' Tachia), Lejeune, Duarte - Pellistri, Battaglia, Pons(80; Sainz), Jota(70' Mahmoud) - Joselu, Mendez (60' Rioja)

Żółte kartki: Carrasco 75', Savić 85', Koke 90' Jota 33', Battaglia 88'

Sędziował: Juan Martinez Manuera