Premier League: wygrana Wolves w ostatniej akcji meczu
Ungry Young Man/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 09.04.2021, 23:10

Fulham przegrywa na własnym terenie z Wolverhamptonem 0:1 w 31. kolejce Premier League. Dla gospodarzy jest to czwarta porażka z rzędu. Natomiast goście przerywają serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Początek meczu należał do przyjezdnych. Już w 2. minucie mogli trafić do siatki rywali. Jednak piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego została skierowana głową tuż obok bramki. Obie drużyny w ostatnich spotkaniach nie błyszczały dobrą formą. Przez co z czasem było widać, że płynność gry pozostawiała wiele do życzenia. Potwierdzały to również decyzje sędziego, który często sięgał po gwizdek, przerywając faule taktyczne.

Fulham swoją dogodną sytuację miał dopiero w 30. minucie rywalizacji po tym, jak Ruben Loftus-Cheek oddał strzał główką. Mimo to futbolówka przeleciała obok prawego słupka. Chwilę później do kibiców Wolverhamptonu dobiegła zła wiadomość. Wówczas po interwencji medyków kontuzjowany Pedro Neto zmuszony był opuścić murawę. W jego miejsce wszedł 34-letni João Moutinho.

Wydawałoby się, że pierwsza połowa będzie jak najszybciej do zapomnienia dla obu zespołów. Nic bardziej mylnego. Co prawda w doliczonym czasie gry piłka wpadła do siatki gospodarzy, lecz po wideoweryfikacji okazało się, że zawodnik podający strzelcowi bramki był na pozycji spalonej. Fulham chcąc zmienić coś w swojej taktyce, powinien w przerwie pomyśleć o zaciśnięciu szyków z lewej strony boiska, gdyż tamtędy Wilki” najczęściej przeprowadzały swoje ataki pozycyjne.

W drugiej części spotkania dobrą zmianę przeprowadził trener Fulhamu. André Anguissa, który zmienił Rubena Loftus-Cheeka, wprowadził dynamiczność do gry ofensywnej swojego zespołu. Sam miał okazję do zdobycia bramki, jednak strzał okazał się zbyt mocny.

Zarówno Fulham, jak i Wolverhampton miały swoje szansy na objęcie prowadzenia, lecz ich słaba dyspozycja dawała się we znaki. Dopiero w doliczonym czasie gry los uśmiechnął się do gości, którzy w ostatniej akcji meczu strzelili bramkę na 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Adama Traoré.

Fulham F.C. - Wolverhampton Wanderers F.C. 0:1 (0:0)

Bramki: 90+2' Traoré

Fulham: Aréola – Aina (84. Cavaleiro), T. Kongolo, J. Andersen (C) – Tete, Lemina, Reed (74. Maja), A. Robinson – Loftus-Cheek (63. Anguissa), A. Mitrović, Decordova-Reid

Wolverhampton: Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Aït-Nouri – Dendoncker, Rúben Neves – Traore, Podence (74. Gibbs-White), Neto (33. Moutinho) – José (78. F. Silva)

Sędzia: Jonathan Moss