Ligue 1: Brest remisuje z Lens

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 18.04.2021, 17:03

Spotkanie 33. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Stade Brestois 29 a RC Lens zakończyło się remisem. Po samobójczej bramce Cahuzaca dla Brest i golu Kakuty dla gości padł wynik 1:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Artesianie” znajdowali się na piątej lokacie z 52 punktami na koncie. Zawodnicy „Piratów” byli zaś na szesnastej pozycji z dorobkiem 36 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Lens wygrało 2:1 i również w tej rywalizacji wydawało się być zdecydowanym faworytem.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Olivier Dall’Oglio zabrakło: Denysa Baina, Harisa Belkebli, Paula Lasne, Christophe’a Herelle’a, czy Sebastiena Ciboisa. Franck Haise nie mógł za to wystawić do rywalizacji Facundo Mediny, Tony’ego Mauricio, Floriana Sotoci, Seko Fofany, Jonathana Gradita oraz Cheika Traore.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. Jedyna bramka padła w 37. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jeana Lucasa, samobójczym trafieniem popisał się Yannick Cahuzac.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. W 72. minucie goście z Lens zdobyli wyrównującą bramkę, po tym gdy rzut karny pewnie wykorzystał ich najlepszy strzelec Gael Kakuta. Po bardzo nerwowej końcówce spotkania Lens kończyło mecz w dziewiątkę, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Wynik ten spowodował, że Lens pozostało na piątej lokacie. Dla Brest remis ten z kolei oznacza to, że o ewentualne uniknięcie relegacji do niższej ligi „Piraci” będą musieli walczyć do ostatniej ligowej kolejki.

Stade Brestois 29 – RC Lens 1:1 (1:0)

Bramki: 37’ Cahuzac (sam.) – 72’ Kakuta

Brest: Larsonneur – Perraud, Brassier, Chardonnet, Pierre-Gabriel – Philippoteaux (3’ Le Douaron (90’ Fadiga)), Lucas, Magnetti, Honorat – Mounie, Cardona

Lens: Leca – Haidara, Bade, Fortes – Sylla (72’ Boura), Doucoure, Cahuzac, Clauss – Kakuta (83’ Louveau) – Kalimuendo (59’ Banza), Jean (58’ Ganago)

Żółte kartki: 87’ Lucas – 35’ Bade, 48’ Haidara, 54’ Fortes, 59’ Banza, 63’ Clauss

Czerwone kartki: 89’ Lucas – 81’ Fortes, 89’ Banza

Sędzia: Karim Abed