Droga do Tokio #76: światowy turniej taekwondzistów, zapaśników i kwalifikacje kajakarzy górskich - dzień 2. [ZAPIS LIVE]

Droga do Tokio #76: światowy turniej taekwondzistów, zapaśników i kwalifikacje kajakarzy górskich - dzień 2. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 07.05.2021, 19:02

Bułgarska Sofia od dziś stanie się najważniejszym miejscem dla aspirujących olimpijczyków nie tylko w zapasach, ale i w taekwondo olimpijskim. Walkę o przepustki kontynuują również kajakarze górscy. Zapraszamy na naszą relację!

 

STARTY POLAKÓW

 

Zapasy - przepustki na igrzyska wywalczą finaliści turnieju

 

kat. do 50 kilogramów kobiet

Anna Łukasiak (POL) - Lisa Meng Hsuan Hsieh (TPE) 9-0
Anna Łukasiak (POL) - Dauletbike Yakhshimuratova (UZB) 2-0

Seema Seema (IND) - Anna Łukasiak (POL) 2-1

 

kat. do 62 kilogramów kobiet

Aleksandra Wólczyńska (POL) - Aina Temirtassowa (KAZ) 10-0

Berthe Etane Ngolle (CMR) - Aleksandra Wólczyńska (POL) 9-7

 

kat. do 68 kilogramów kobiet

Nisha Nisha (IND) - Natalia Strzałka (POL) 1-12

 

kat. do 76 kilogramów kobiet

Patrycja Sperka (POL) - Ekaterini Pitsiawa (GRE) 5-0

Maria Acosta (VEN) - Patrycja Sperka (POL) 7-2

 

Walki bez znaczenia w kontekście kwalifikacji olimpijskiej

 

kat. do 65 kilogramów

Magomedmurad Gadzhiev (POL) - Georgios Pilidis (GRE) zwycięstwo Polaka, rywal nie pojawił się na macie

 

kat. do 86 kilogramów

Zbigniew Baranowski (POL) - Taimuraz Friev Naskidaeva (ESP) 5-1

 

kat. do 97 kilogramów

Radosław Baran (POL) - Samuel Scherrer (SUI) 8-1

Radosław Baran (POL) - Valerii Andriitsev (UKR) 5-3

 

kat. 125 kilogramów

Robert Baran (POL) - Georgi Ivanov (BUL) 10-0

Robert Baran (POL) - Daniel Ligeti (HUN) 4-0

 

Kajakarstwo górskie - przepustka na igrzyska dla najlepszego kraju, który nie wywalczył dotąd kwalifikacji w danej konkurencji

 

9:15 - C-1 kobiet - 1. seria - (Klaudia Zwolińska, Aleksandra Stach)

10:00 - C-1 mężczyzn - 1.seria - (Szymon Zawadzki, Kacper Sztuba, Grzegorz Hedwig) - kwalifikacja na igrzyska zdobyta już wcześniej

11:25 - C-1 mężczyzn - 2.seria - (Szymon Zawadzki, Grzegorz Hedwig) - kwalifikacja na igrzyska zdobyta już wcześniej

 

Taekwondo - przepustkę na igrzyska wywalczą finaliści turnieju

 

kat. -80 kg mężczyzn

 

Karol Robak (POL) - Aaron Cook (MDA) 18:23 - BRAK KWALIFIKACJI

 

Relacja na żywo

To koniec relacji live na dziś. Jutro kolejne zmagania zapaśników, teakwondzisów i kajakarzy górskich. Liczymy, że w sobotę powiększy się polska reprezentacja na igrzyska w Tokio.

Zapasy - Ukraińska i turecka federacja z ostatnimi miejscami w olimpijskich turniejach zapasów kobiet. Wszystko dzięki Ally Beliskiej i Yasemin Adar.

Zapasy - Mimi Hristowa z Bułgarii oraz Elis Manolova z Azejberdżanu zdobywczyniami kwalifikacji w kategorii do 68 kilogramów. Przed nami ostanie dwie walki dzisiejszego wieczoru.

Zapasy - Kolejne dwa przepustki olimpijskie rozdane. W kategorii do 62 kilogramów sięgnęła po nie Rosjanka Ovcharova i Mongołka Khurelkhuu.

Zapasy - Ależ widowisko Grace Bullen z Norwegii i Veroniki Chumikovej z Rosji. Szkoda, że nie zobaczymy Norweżki na igrzyskach. W drugim półfinale limitu wagowego 57 kilogramów od Brazylijki Oliveiry lepsza Francuzka Rivere.

Taekwondo - Norweg Richard Ordemann i Włoch Simone Alessio jako ostatni zapewniają sobie awans na igrzyska w kat. -80 kg, w której rywalizował Karol Robak. Na dziś to koniec zmagań w taekwondo.

Zapasy - Domknięty został olimpijski turniej w kategorii do 53 kilogramów. Uzupełniły go Rumunka Ana i Rosjanka Khoroshavtseva.

Zapasy - Do Hinduski dołącza Ekwadorka Yepez, która po wyrównanym pojedynku pokeonała Argentynkę Bermudez.

Taekwondo - W kat. -67 kg kobiet na igrzyska awansują dwie najwyżej rozstawione zawodniczki - Francuzka Magda Wiet-Henin i Azerka Farida Azizowa.

Zapasy - Wielka szkoda Łukasiak. Polka nie pojedzie na igrzyska. Ze łzami w oczach schodzi z maty.

Zapasy - Polka ambitnie atakuje. Siła Hinduski pozwala jednak neutralizować wszystkie próby.

Zapasy - Minimalnie lepsza (2:1) na razie Seema. Polce zostało jeszcze trzy minuty by odrobić straty.

Zapasy - Biało-Czerwona otrzymuje punkt za pasywność rywalki. Przeciwniczka, dwupunktowym rzutem, wychodzi jednak na prowadzenie.

Zapasy - Wracamy do Sofii, gdzie rozpoczęła się sesja wieczorna. Już w pierwszej walce prezentuje się Polka Anna Łukasiak. Rywalką Hinduska Seema Seema.

Taekwondo - Portugalczyk Rui Braganca i Węgier Omar Salim kolejnymi zawodnikami z olimpijską kwalifikacją. Obaj startują w kat. -58 kg.

Taekwondo - Na matach do taekwondo właśnie rozstrzygają się kwestie olimpijskich przepustek. Wszystko już jasne w kat. -49 kg kobiet. Do Tokio mogą przygotowywać się Izraelka Avishag Semberg i Hiszpanka Adriana Cerezo.

Zapasy - Przed ogromną szansą na zdobycie olimpijskiego biletu stanie Anna Łukasiak, która w sesji wieczornej zmierzy się z Hinduską Seemą Seemą. Do Sofii wrócimy o godzinie 18:00. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

Zapasy - Dużo mniej szczęścia mieli Zbigniew Baranowski oraz Radosław i Robert Baranowie. Wszyscy trzej zajęli miejsca na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych, lecz nie wywalczyli przepustek na najważniejszą imprezę czterolecia.

Zapasy - Za nami rywalizacja "wolniaków" w Sofii. W kategorii do 65 kilogramów najlepszy okazał się Magomedmurad Gadzhiev, który wywalczył kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zapasy - W drugiej odsłonie Robert Baran w pełni kontrolował to, co dzieje się na macie i ostatecznie zwyciężył 4:0. Polak zajął trzecie miejsce w kategorii 125 kilogramów podobnie jak Kirgiz Aiaal Lazarev.

Zapasy - W pierwszej rundzie reprezentant Węgier został ukarany za pasywność i dzięki punktowi zdobytemu w ten sposób Robert Baran prowadzi na półmetku rywalizacji 1:0.

Zapasy - W ostatniej walce z udziałem Polaka w piątkowej sesji popołudniowej Robert Baran stanie w szranki z Węgrem Danielem Ligeti.

Zapasy - Piorunująca końcówka Radosława Barana. Reprezentant Polski z nawiązką odrobił straty z pierwszej odsłony, zwyciężając 5:3. Zawodnik z Krotoszyna zakończył rywalizację w kategorii do 97 kilogramów na trzecim miejscu razem z Niemcem Erikiem Thiele.

Zapasy - Ukrainiec zaprezentował się z bardzo dobrej strony w pierwszej rundzie i odniósł zdecydowane zwycięstwo 3:0.

Zapasy - Kolejnym Polakiem rywalizującym o miejsce na podium jest Radosław Baran, którzy mierzy się z Ukraińcem Valeriim Andriitsevem.

Zapasy - Dzięki temu triumfowi Zbigniew Baranowski zajął trzecią lokatę w kategorii do 86 kilogramów razem z Azerem Abubakrem Abakarovem.

Zapasy - W drugiej odsłonie Hiszpan jako pierwszy zdobył punkt, doprowadzając do rezultatu 3:1 na korzyść polskiego zapaśnika. Natomiast nasz reprezentant odpowiedział skuteczną akcją i zwyciężył całą walkę 5:1.

Zapasy - Początek polsko-hiszpańskiej potyczki był toczony w dosyć wolnym tempie. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego został ukarany za pasywność, a Zbigniew Baranowski otrzymał punkt. W końcówce rundy Polak wykonał efektowną akcję i na półmetku rywalizacji to on prowadzi 3:0.

Zapasy - Za chwilę rozpocznie się starcie Zbigniewa Baranowskiego z Hiszpanem Taimurazem Friev Naskidaevą o trzecie miejsce w kategorii do 86 kilogramów.

Zapasy - Na kwalifikacjach rozgrywanych w stolicy Bułgarii poza Magomedmuradem Gadzhievem Polskę w stylu wolnym reprezentowali Zbigniew Baranowski, a także Radosław i Robert Baranowie. Wszyscy trzej powalczą o najniższe miejsce na podium w swoich kategoriach wagowych, które jednak nie daje przepustki na najważniejszą imprezę czterolecia.

Zapasy - Magomedmurad Gadzhiev okazał się najlepszy w kategorii do 65 kilogramów. Jego rywal Grek Georgios Pilidis nie pojawił się na macie.

Zapasy - Jak dotąd kwalifikację do Tokio wywalczył tylko Magomedmurad Gadzhiev, który w sesji popołudniowej powalczy o triumf w sofijskim turnieju z Grekiem Georgiosem Pilidisem.

Zapasy - Wracamy do Sofii, gdzie już za chwilę nasi "wolniacy" stoczą swoje ostatnie pojedynki podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Zapasy - Naszą relację z Sofii będziemy kontynuować od 15:45. Serdecznie zapraszamy!

Zapasy - Natomiast wieczorem walkę o bilet na igrzyska olimpijskie w Tokio stoczy Anna Łukasiak. Warszawianka zmierzy się z Hinduską Seemą Seemą.

Zapasy - W sesji popołudniowej na sofijskiej macie obejrzymy starcia polskich zapaśników. W finale kategorii do 65 kilogramów Magomedmurad Gadzhiev, który wczoraj wywalczył olimpijską kwalifikację zmierzy się z Grekiem Georgiosem Pilidisem. W starciach o trzecie miejsce w swoich kategoriach wagowych zaprezentują się też Zbigniew Baranowski, Radosław Baran i Robert Baran.

Zapasy - Polka dzielnie walczyła, ale nie potrafiła przeciwstawić się doświadczonej rywalce z Ameryki Południowej i ostatecznie przegrała 2:7.

Zapasy - Na początku drugiej odsłony Wenezuelka zaprezentowała efektowne akcje i doprowadziła do rezultatu 6:2 na swoją korzyść.

Zapasy - W pierwszej rundzie w poczynaniach obu zawodniczek można była zauważyć sporą ostrożność. Patrycja Sperka została ukarana za pasywność i na półmetku rywalizacji to Maria Acosta prowadzi 1:0.

Zapasy - Polka i Wenezuelka są już na macie. Zaczynamy pojedynek o półfinał.

Zapasy - Rywalka naszej reprezentantki czterokrotnie stawała na najniższym stopniu podium Igrzysk Panamerykańskich w kategorii do 69 kilogramów. Również w tej kategorii startowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła 17. miejsce.

Zapasy - W grze o przepustkę na tegoroczne igrzyska pozostaje Patrycja Sperka, która już za kilka minut zmierzy się w ćwierćfinale sofijskiego turnieju z Wenezuelką Marią Acosta.

Zapasy - W bezpośredniej walce o bilet na tokijskie igrzyska brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy zmierzy się z Hinduską Seemą Seemą.

Zapasy - Zawodniczka z Uzbekistanu po raz drugi została ukarana za pasywność. Pomimo nerwowej końcówki Anna Łukasiak utrzymała korzystny wynik do końca i wywalczyła awans do półfinału.

Zapasy - W pierwszej rundzie obserwowaliśmy taktyczną rozgrywkę i żadna z zawodniczek nie chciała popełnić prostego błędu. Uzbeczka została ukarana za pasywność, przez co na półmetku rywalizacji reprezentantka Polski prowadzi 1:0.

Zapasy - Trwa walka ćwierćfinałowa w kategorii do 50 kilogramów pomiędzy Anną Łukasiak a Dauletbike Yakhshimuratovą.

Zapasy - Radosław Baran pokonał w repesażu Szwajcara Samuela Scherrera 8:1 i w walce o trzecie miejsce sofijskiego turnieju zmierzy się z Ukraińcem Valeriim Andriitsevem.

Zapasy - Za chwilę na macie pojawi się Anna Łukasiak. Polka, która w swoim pierwszym starciu pokonała zawodniczkę z Tajwanu Lisę Meng Hsuan Hsieh, zmierzy się z inną zawodniczką z Azji, reprezentantką Uzbekistanu Dauletbike Yakhshimuratovą.

Zapasy - Trwa walka repesażowa Radosława Barana ze Szwajcarem Samuelem Scherrerem. Po pierwszej rundzie reprezentant Polski prowadzi 6:1.

Zapasy - Nisha Nisha nie pozostawiła złudzeń Natalii Strzałce. Walka zakończyła się jeszcze w pierwszej rundzie zwycięstwem zawodniczki z Indii 12:1.

Zapasy - Nisha Nisha narzuciła wysokie tempo i przejęła inicjatywę. Po pierwszej minucie Hinduska prowadzi 6:1.

Taekwondo - Piękna walka Polaka, ale siła doświadczenia Cooka wygrała. Karol Robak uległ przeciwnikowi 18:23 i pożegnał się z marzeniami o igrzyskach w Tokio.

Zapasy - Natalia Strzałka oraz jej przeciwniczka Hinduska Nisha Nisha są już na macie.

Taekwondo - Prowadził Robak już 9:5, ale dał się trafić z półobrotu, potem Cook jeszcze poprawił ciosem pięścią i na 2 minuty przed końcem to Mołdawianin prowadzi 9:10.

Taekwondo - Za nami pierwsza, wyrównana runda - na razie Polak prowadzi 6:5.

Kajakarstwo górskie - Bardzo dobre drugie występy Grzegorza Hedwiga i Szyomona Zawadzkiego. Obaj, mimo błędu na jednej bramce, kwalifikują się do półfinału. Pierwszy z piątego miejsca, drugi z dziewiątego.

Zapasy - Konfrontacja Natalii Strzałki z reprezentantką Indii rozpocznie się za kilkanaście minut.

Zapasy - Jedyną Polką, która jeszcze nie rozpoczęła rywalizacji na sofijskich matach jest Natalia Strzałka. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich młodzieży 2014 w swoim pierwszym starciu zmierzy się z Hinduską Nishą Nishą.

Zapasy - Jak dotąd polskie zapaśniczki stoczyły na turnieju w Sofii cztery walki, notując bilans trzech zwycięstw i jednej porażki.

Taekwondo - Na macie nr 2 rozstawiony z jedynką Norweg Ordemann i Rumun Badea. Po nich na plac boju wejdą Robak i Cook.

Zapasy - O półfinał Polka powalczy z brązową medalistką Igrzysk Ameryki Południowej 2018 Wenezuelką Marią Acosta.

Zapasy - Patrycja Sperka wywalczyła awans do ćwierćfinału turnieju kwalifikacyjnego w Sofii. Polka pokonała Greczynkę Ekaterini Pitsiawę 5:0.

Zapasy - Na początku drugiej rundy Polka zaprezentowała dwie ciekawe akcje i powiększyła swoją przewagę. Aktualnie biało-czerwona prowadzi 5:0.

Zapasy - Pierwsza runda polsko-greckiej konfrontacji była dosyć wyrównana. Przeciwniczka Patrycji Sperki została ukarana za pasywność i na półmetku rywalizacji to nasza reprezentantka prowadzi 1:0.

Taekwondo - Przeciwnikiem Polaka będzie Aaron Cook, który kilka lat temu po konflikcie z rodzimą federacją zmienił obywatelstwo na mołdawskie. To multimedalista światowych imprez, w przeszłości jeden z czołowych zawodników świata, choć wydaje się, że nie jest już tak groźny jak kiedyś.

Taekwondo - Polak rozstawiony jest w drabince z numerem 12 i na początek czeka go rywalizacja z turniejową "piątką".

Taekwondo - Skończyły się pojedynki u pań, co oznacza, że w końcu rozpoczynamy rywalizację w 1/8 finału kategorii -80 kg mężczyzn. A w niej - Karol Robak.

Zapasy - Już za moment kolejna walka z udziałem polskiej zapaśniczki. Rywalizację o bilet na tokijskie igrzyska w kategorii do 76 kilogramów rozpocznie Patrycja Sperka, która zmierzy się z Greczynką Ekaterini Pitsiawą.

Kajakarstwo górskie - Koniec pierwszej serii eliminacyjnej C-1. Wygrał ją Słowak Slafkovsky. Kacper Sztuba awansuje z 14. pozycji. Pozostali Polacy do poprawki.

Zapasy - Polski zespół poprosił jeszcze o challenge, który jednak nie przyniósł zamierzonego efektu i z awansu może się cieszyć zapaśniczka z Afryki.

Zapasy - Druga runda podobnie jak pierwsza rozpoczęła się lepiej dla Polki, która wyszła na prowadzenie 3:2. Później obserwowaliśmy niezwykle wyrównaną rywalizację pełną ciekawych akcji, z której ostatecznie zwycięsko wyszła zawodniczka z Kamerunu, triumfując 9:7.

Zapasy - W końcówce pierwszej rundy afrykańska zapaśniczka zaprezentowała skuteczny chwyt i na półmetku rywalizacji to ona prowadzi 2:1.

Zapasy - Polka rozpoczęła od świetnej akcji i objęła prowadzenie 1:0.

Zapasy - Obie zawodniczki są już na macie.

Zapasy - Zawodniczka Grunwaldu Poznań, która rozpoczęła rywalizację od pewnego zwycięstwa nad Ainą Temirtassową, powalczy z reprezentantką Kamerunu Berhe Etane Ngolle.

Zapasy - Już za chwilę swoją drugą walkę podczas turnieju kwalifikacyjnego odbywającego się w stolicy Bułgarii stoczy Aleksandra Wólczyńska.

Kajakarstwo górskie - Kompletnie nie poszło trzeciemu z naszych reprezentantów. Grzegorz Hedwig ominął bramkę i na pewno będzie musiał przystąpić do drugiej eliminacyjnej serii. Jego los podzieli Szymon Zawadzki.

Zapasy - Anna Łukasiak poznała swoją rywalkę w kolejnej rundzie sofijskiego turnieju. O półfinał Polka powalczy z reprezentantką Uzbekistanu Dauletbike Yakhshimuratovą.

Kajakarstwo górskie - Przed chwilą tor w Ivrei przepłynął drugi z Biało-Czerwonych. Do wyniku Kacpra Sztuby doliczono dwie karne sekundy. Polak sklasyfikowany jest na razie na szóstej pozycji.

Zapasy - Reprezentant Polski, który nie ma już szans na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji, powalczy o trzecie miejsce sofijskiego turnieju z Węgrem Danielem Ligeti.

Zapasy - W repasażach kategorii 125 kilogramów Robert Baran odniósł pewne zwycięstwo nad reprezentantem gospodarzy Georgim Ivanovem. Zapaśnik z Jarocina zakończył walkę przed czasem, triumfując 10:0.

Kajakarstwo górskie - Pierwszy z naszych, Szymon Zawadzki za stratą prawie ośmiu sekund do lidera, Włocha Micozziego.

Kajakarstwo górskie - Rozpoczyna się też wyścig eliminacyjny panów. Dla nas to tylko walka o półfinał, bo wystawienie zawodnika na igrzyskach mamy już zapewnione.

Zapasy - Polka zdominowała rywalkę i na swoje konto zapisała zwycięstwo 9:0. Zasłużony awans do kolejnej rundy.

Zapasy - Pięknie walczy Łukasiak. Nie dość, że wybroniła beznadziejną sytuację, to jeszcze zdołała zamienić ją w punkty dla siebie.

Taekwondo - I przechodzimy do pań i rywalizacji w kat. -67 kg. Oznacza to, że kategoria Karola Robaka zacznie pojedynki najpóźniej.

Zapasy - Bardzo dobry początek Biało-Czerwonej. Po trzech minutach walki prowadzi 3:0.

Zapasy - Rozpoczyna się walka kolejnej z naszych reprezentantek - Anny Łukasiak. Po drugiej stronie aktualna wicemistrzyni Azji Meng Hsuan Hsieh z Tajwanu.

Kajakarstwo górskie - Zakończyła się pierwsza seria eliminacyjna C-1 kobiet. Wygrała ją Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, obie Polki z awansem do półfinału i bez konieczności występu w drugiej serii.

Kajakarstwo górskie - Podobnie jak wczoraj w męskim K-1, pewne jest, że kwestia awansu na igrzyska rozstrzygnie się dopiero w kolejnych w dniach. W kolejnej rundzie mamy już bowiem reprezentantki co najmniej dwóch krajów, które nie zdobyły wcześniej biletu do Tokio.

Kajakarstwo górskie - Stach również z awansem.

Kajakarstwo górskie - Zwolińska pewna jest już awansu do sobotniego półfinału.

Kajakarstwo górskie - Dwie karne sekundy Polki i szósta lokata Stach staje się faktem.

Kajakarstwo górskie - Wystartowała też Aleksandra Stach.

Kajakarstwo górskie - Znamy rywalkę Wólczyńskiej w 1/8 finału. Będzie to Kamerunka Etane Ngolle.

Kajakarstwo górskie - Polka przepłynęła włoski tor naprawdę bardzo spokojnie. Mimo błędu na bramce 14., plasuje się na drugim miejscu.

Kajakarstwo górskie - Zwolińska już na starcie.

Kajakarstwo górskie - W C-1 nie mamy jak dotąd żeńskiej kwalifikacji na igrzyska. Od startu Zwolińskiej i Stach zależy więc naprawdę dużo.

Zapasy - Sporo czasu do kolejnej walki naszej reprezentantki. Anna Łukasiak w najniższej kategorii zmierzy się z Meng Hsuan Hsieh z Tajwanu.

Taekwondo - Rywalizacja przeniosła się do wagi -58 kg mężczyzn. Teraz tam rozgrywane są wszystkie walki 1/8 finału. Na pojedynek Polaka pozostanie nam więc trochę poczekać.

Kajakarstwo górskie - W Ivrei rozpoczął się również kolejny dzień rywalizacji kajakarzy górskich. Jako pierwsze na tor wyszły dziś kanadyjkarki, a wśród nich Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach.

Zapasy - Panie wyglądały jakby walczyły w innych kategoriach wagowych. Znacznie silniejsza Polka rzutem z góry zakończyła rywalizacją przed czasem.

Zapasy - Stosunkowo łatwo przyszły kolejne cztery punkty Biało-Czerwonej. Przewaga sześciu oczek daje duży handicap przed drugą częścią rywalizacji.

Zapasy - Dobry początek Polki, która zapunktowała refleksem. 2:0 dla naszej reprezentantki.

Zapasy - Już pierwsza walka na macie C, to walka z udziałem Polki. Aleksandra Wólczyńska zmierzy się z zapaśniczką z Kazachstanu Ainą Temiratssovą

Taekwondo - Na razie rywalizacja toczy się tylko w kat. -49 kobiet, gdzie nie ma naszej reprezentantki. Kończą się pojedynki 1/8 finału.

Zapasy - Rozpoczyna się drugi dzień rywalizacji zapaśników w Sofii. O olimpijskie kwalifikacje powalczą dziś panie.

Taekwondo - Zakończyły się dwa pojedynki w kat. -49 kg pań. Za chwilę czekają na kolejne dwa.

Taekwondo - I już wiemy, że Litwini dzisiaj nie wywalczą olimpijskiej kwalifikacji w taekwondo. Dalej przechodzą zawodnicy z Norwegii i Rumunii.

Taekwondo - Pierwsze dwa pojedynki, których obecnie jesteśmy świadkami, to preeliminacje. Oba z udziałem reprezentantów Litwy.

Taekwondo - Na matach są już zawodniczki inaugurujące zmagania w kat. -67 kg kobiet i -80 kg mężczyzn. W tej drugiej będziemy oglądać Karola Robaka, który niedawno w tej samej hali wywalczył tytuł mistrza Europy.

Rozpoczynamy kolejny dzień rywalizacji o olimpijskie przepustki. Na początek - taekwodndziści.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim. Kiedyś łodzianin, obecnie sofijczyk.