PGNiG Superliga Kobiet: KPR Gminy Kobierzyce i MKS Perła Lublin nadal walczą o srebro

• Data publikacji: 23.05.2021, 20:18

Rozegrana została już 27. kolejka, czyli przedostatnia kolejka PGNiG Superligi Kobiet. Swoje mecze wygrały MKS Perła Lublin i KPR Gminy Kobierzyce, więc kwestia srebrnego medalu nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że MKS Perła Lublin i KPR Gminy Kobierzyce zakończą sezon z taką samą liczbą zdobytych punktów. Zgodnie z regulaminem w tej sytuacji srebrny medal powędruje do obrończyń tytułu, gdyż decydujący okaże się bilans bezpośrednich spotkań. W przedostatniej kolejce ekipy zainteresowane drugim miejscem wygrały swoje mecze. MKS Perła Lublin szybko objęła prowadzenie 3:0 w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów. Do przerwy zespół gości wygrywał 16:11. W drugiej połowie ekipa z Lublina pewnie utrzymała bezpieczną przewagę i wygrała 33:25.

Po zwycięstwie w Elblągu szans na srebrny medal nie straciły jeszcze zawodniczki KRP-u Gminy Kobierzyce. Zespół gości pokonał miejscowy Start 28:25. W ostatniej kolejce KPR podejmie piąte w tabeli Młyny Stoisław Koszalin. MKS Perłę Lublin czeka zaś "Święta Wojna" z Zagłębiem Lubin. Zespół, który zapewnił już sobie mistrzostwo, w przedostatniej serii gier pokonał wygrał 35:26 z Eurobudem JKS Jarosław.

Wyniki meczów 27. kolejki:

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 25:33
MKS Zagłębie Lubin - Eurobud JKS Jarosław 35:26
EKS Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 25:28
Młyny Stoisław Koszalin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:32 (po rzutach karnych)