Tenis – RG: Chwalińska nie zadebiutuje w drabince głównej

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 24.05.2021, 23:50

Maja Chwalińska nie zadebiutuje w Paryżu w drabince głównej turnieju wielkoszlemowego. Polka przegrała w pierwszej rundzie kwalifikacji z Egipcjanką Mayar Sherif. Nasza reprezentantka wygrała pierwszego seta, ale niestety doświadczenie rywalki wzięło górę w dalszej części meczu.

Maja Chwalińska po raz pierwszy wystąpiła w kwalifikacjach Roland Garros, ale nie był to jej debiut w tej fazie wielkoszlemowych zmagań. Dwukrotnie bowiem próbowała już szukać swojej szansy w Australian Open. Niestety 19-latka musi jeszcze poczekać na sukces. Spotkanie z Mayar Sherif rozpoczęło się obiecująco. Polka wyglądała pewniej w pierwszej partii. Co prawda nie wykorzystała tego, że serwowała na 5:3, ale już po chwili zdołała wywalczyć i wykorzystać piłkę setową przy podaniu rywalki.

W drugim secie taką nieznaczną przewagę w wydarzeniach na korcie prezentowała mistrzyni Igrzysk Afrykańskich z 2019 roku. Przewagę przełamania zdobytą w siódmym gemie straciła w dziesiątym, ale niestety Chwalińska nie zdołała odwrócić losów partii. Kolejne dwa gemy należały do Sherif i do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set.

W nim niestety dominacja rywalki była wyraźna. Nasza reprezentantka zdołała wygrać tylko dwa gemy i pożegnała się tym samym z marzeniami o wielkoszlemowym debiucie. Wcześniej z zawodów odpadła Urszula Radwańska.

Mayar Sherif (EGY) [13] – Maja Chwalińska (POL) 4:6, 7:5, 6:2