Siatkówka - VNL kobiet: Polska - Belgia [ZAPIS RELACJI LIVE]

• Data publikacji: 01.06.2021, 12:50

Wczoraj Biało-Czerwone bez problemu rozprawiły się z Koreankami. Dziś podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z reprezentacją Belgii. Na naszą relację zapraszamy już o godzinie 13:00.

Belgia - Polska 3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

Relacja na żywo

Dziękujemy za dzisiejszą relację i zapraszamy na jutrzejszy mecz z Dominikaną, który rozpocznie się o 18.

15:12 - Przechodzi linię 3. metra Magda Stysiak. Belgijki triumfują. Umówmy się, gdyby dziewczyny wygrały dziś ten mecz, byłby to pewien "siatkarki cud", bo w długich momentach grały po prostu słabo.

14:12 Kończymy ten mecz? Zdaje się, że tak. Atak po bloku Van Gestel.

13:12 Mieliśmy szansę z kontry, by wyjść na prowadzenie. Pierwszą piłkę na skrzydło dostała Różański, ale zaatakowała w siatkę.

11:11 I gra asa serwisowego nasza rozgrywająca!

11:10 Nadal punkt z przodu rywalki. Na zagrywce Julia Nowicka.

10:9 Oddają nam rywalki punkty po swoich własnych błędach - to też ważne i istotne. U obu zespołów duże zmęczenie. Kto to wygra? Przed nami decydujące fragmenty.

10:7 Nie jest to dobry moment Magdy Stysiak - dwa razy z rzędu Polka zatrzymana blokiem.

8:7 Gonimy Belgijki - dobra zagrywka, później blok Efimienko i jesteśmy bardzo blisko remisu.

7:5 Van Gestel zablokowana przy piłce z prawego skrzydła, która mogła dać Belgii przerwę techniczną.

6:4 Dwie okazje po naszej stronie, żadna nieskończona tak, jak być powinna.

4:4 Gramy równo. Dokładne przyjęcie, Nowicka do Smarzek i punkt dla Polek.

3:2 Fatalne przyjęcie Magdy Stysiak przy zagrywce Van De Vyver. Trzy punkty z rzędu Belgijek. Przerywa to dopiero atak Smarzek.

0:1 Dobrze zaczynamy! Bardzo ładny atak Magdy Stysiak!

22:25 - Herbots zagrywa w aut. Mamy tie-break!

21:24 Oj, tracimy przewagę i znowu nie kończymy ataku. Herbots kończy Belgijkom kolejną akcję, w odpowiedzi na szczęście działa nasz blok mimo znakomitych obron Belgijek. Setowa dla Polek.

18:23 Silke Van Avermaet ze środka w boisko, w odpowiedzi autowa zagrywka Belgijek. Dwa punkty od tie-breaka.

17:21 Trzymamy przewagę i nie można ją wypuścić do samego końca. Stysiak atakuje po skosie, a po chwili Nowicka i Smarzek zatrzymują Herbots.

15:18 Malwina Smarzek kończy. Coraz bliżej tie-breaka reprezentantki Polski! Walczymy.

14:16 Groźnie było. Nie udało się zaatakować Stysiak, która się poślizgnęła i mogła doznać groźnej kontuzji. Na szczęście nic się nie stało, a w kolejnej akcji kończy Smarzek. Przerwa.

13:13 Nic z przewagi nie zostało. Łukasik zatrzymana blokiem przez duet Van Gestel - Janssens.

11:12 Pewny atak Herbots. Polki miały dość wysoką przewagę, ale teraz nie jest już ona tak pewna.

8:10 Belgijki zbliżyły się na punkt, ale Magda Stysiak kończy ze skrzydła i daje nam trochę bardzo potrzebnego oddechu.

6:9 Nie skończyły Polki ataku, ale po chwili na kontrze plas Willems ląduje w siatce.

5:8 Mamy przewagę trzech punktów na przerwie, ale bardzo rwany jest ten mecz .Gramy średnio, choć na pewno na wyższym poziomie, niż w trzecim secie.

3:7 Było już niebezpiecznie, ale Polki odpowiadają Belgijkom serią trzech punktów i jesteśmy blisko przerwy technicznej przy naszym prowadzeniu.

3:4 Dużo walki w ostatniej akcji, ale niestety Celine Van Gestel zdobywa kolejny punkt dla Belgijek.

1:4 Kapitalna zagrywka Polek i kończy ze środka Klaudia Alagierska! Mamy trzy punkty przewagi.

1:1 Po punkcie na początku seta dla każdej z drużyn.

25:19 - Silke Van Avermaet znakomitym atakiem kończy tego seta. Wróciły demony z pierwszej partii.

24:18 Smarzek zatrzymana przez Van Avermaet. Piłka setowa dla Belgii.

20:16 Jeszcze walczymy, ale jest bardzo ciężko. Belgijki grają regularnie i mają dobry sposób na Polki. Albo trafiają atakami w pomarańczowe, albo używają bloku Polek.

19:14 My nie kończymy, Belgijki niesamowicie bronią i powtarza się scenariusz z pierwszej partii.

17:13 Źle to wygląda. Silke Van Avermaet punktuje nas zagrywką. W polskiej drużynie Górecka za Stysiak na boisku.

16:13 Przerwa techniczna i trzy punkty przewagi na korzyść Belgijek.

14:13 No i znowu Belgijki z chwilą lepszej gry, podczas której zdobywają dwa punkty z rzędu. W odpowiedzi kończy Stysiak.

12:12 Mamy remis. Bardzo cenna pogoń, która daje nam możliwość znowu walczyć na równi z Belgijkami.

11:10 Herbots atakuje z drugiej linii na pojedynczym bloku. Tego się nie da nie skończyć, na szczęście w odpowiedzi uderza z lewego skrzydła Stysiak i zdobywa punkt. Tracimy tylko jedno oczko.

9:7 Kończy Smarzek nie tylko akcję, ale też trzypunktową serię reprezentacji Turcji.

8:6 Dwie akcje, które przyniosły problemy z przyjęciem i od razu tracimy punkty.

6:6 Atak po bloku Van Hestel. Mamy remis.

5:5 Dobra gra serwisem obu zespołów początkiem trzeciego seta. Teraz 93 kilometrów na godzinę zagrywa Herbots.

3:4 Początek seta bardzo wyrównany. Klaudia Alagierska atakuje teraz ze środka i obejmujemy prowadzenie.

17:25 - Bardzo dobry set Polek. Dużo dały zagrywki Efimienko, a i przyjęcie ustabilizowało się na w miarę dobrym poziomie. 1:1 i zaczynamy mecz od nowa!

17:23 Najpierw odgwizdana piłka niesiona Stysiak, teraz sędzia Juraj Mokry robi to samo Dominice Sobolskiej. Wysoki poziom sędziowania w dniu dzisiejszym.

17:21 Seria punktów Belgijek. Prosi o czas Jacek Nawrocki po odgwizdanej piłce rzuconej Magdy Stysiak.

14:21 I kolejny as Zuzanny Efimienko! Tym razem szczęśliwie, z użyciem taśmy, ale ważne, że jest punkt.

14:20 Przerwa dla reprezentacji Belgii. Teraz to trener rywalek próbuje ustabilizować sytuację. Oby nic mu to nie dało.

13:19 Brawo! Marlies Janssens zablokowana na środku przez Efimienko. Teraz to Polki mają inicjatywę i idą na wygranego seta.

12:17 Ustabilizowaliśmy grę, trzymamy przewagę. Brawo dla Malwiny Smarzek za pewnie skończony atak.

12:16 Ależ sytuacja! Sędzia Juraj Mokry nie uwierzył challenge'owi, który pokazał, że był blok Polek po ataku Belgijek i z dokładniejszej kamery okazało się, że miał rację.

10:14 Bronią Belgijki atak Malwiny Smarzek, ale szczęśliwie też wpadają w siatkę.

9:13 Wreszcie Belgijki pod presją. Nie kończy dwa razy Herbots i mamy cztery punkty przewagi.

8:11 Zablokowana Britt Herbots! Dużą robotę robią zagrywki Efiniemko.

8:10 Wracamy na prowadzenie! Zuzanna Efimienko serwuje trzeciego w tej Lidze Narodów asa serwisowego, w kolejnej akcji zatrzymana Dominika Sobolska i mamy dwa punkty przewagi.

8:7 Objęły Polki nawet prowadzenie na chwilę. W ostatniej akcji przed przerwą techniczną Magda Stysiak posyła jednak piłkę w aut.

5:5 Potrzebne nam są takie akcje. Wszystko miały Belgijki pod kontrolą, ale kapitalny blok Łukasik na Herbots daje nam punkt. Po chwili piłkę na remis kończy Stysiak.

3:3 Wreszcie coś bronimy, do tego Polki wychodzą z kontrą i kończy z drugiej linii Stysiak.

3:1 Magda Stysiak zdobywa punkt, co okazało się dopiero dzięki challenge'owi. W kolejnej akcji jednak punkt zdobywają Belgijki i wracają na dwupunktowe prowadzenie.

1:0 Zaczynamy drugą partię od punktu dla Belgijek zdobytego przez Herbots.

25:15 - Końcówką tego seta właściwie nie było co pisać. Totalna dominacja Belgijek, Polki bez radne. Van De Vyver kończy seta

21:15 Teraz długa i mordercza akcja zakończona bardzo udanym atakiem Magdy Stysiak. Duże brawa dla naszej młodej siatkarki.

21:14 Złe przyjęcie Marii Stenzel i znowu nie mieliśmy dobrego ataku. Po chwili zagrywa punktowa Van De Vyver. Czas dla Jacka Nawrockiego, który raczej w tym secie już nic nie da.

18:14 Wreszcie wygrywamy punkt po długiej akcji. Malwina Smarzek z udanym atakiem ze skrzydła. W kolejnej akcji bez bloku w aut atakuje Herbots.

17:11 Udany atak Alagierskiej, ale w odpowiedzi Belgijki płynnie kończą akcję, a konkretnie Celine Van Gestel.

16:10 Przerwa techniczana. Britt Herbots nie do zatrzymania na skrzydle, a Polki bezradne.

15:9 NIE MAMY PRZYJĘCIA. Belgijki wszystko kończą. Sześć punktów przewagi. Martyna Łukasik na boisku.

13:9 Błąd Fedusio w przyjęciu, który potem poskutkował złym atakiem Smarzek. W kolejnej akcji dotknięcie siatki... po naszej stronie.

11:9 Znakomity atak Britt Herbots ze środka z drugiej linii. Nie miały Polki nic do powiedzenia w tej akcji, ale w odpowiedzi udany atak Malwiny Smarzek.

10:6 Znakomita na razie gra Belgijek. Bardzo stabilny atak i pewnie kończone piłki ze skrzydła.

8:4 Siensens obija polski blok, po czym piłka ucieka w aut. W kolejnej akcji znów Belgijki znalazły dziurę w bloku.

6:4 Oj, nie wykorzystujemy dobrych okazji do zdobycia punktów.

5:4 W końcu zafunkcjonował blok! Potrójna ściana powstrzymała Guilliams.

5:3 Mamy spore problemy w przyjęciu... Monika Fedusio nie utrzymała tej piłki z plasu.

4:2 Belgijki obejmują prowadzenie. Fatalny błąd w komunikacji między Nowicką, a Fedusio.

3:2 Trochę pogubiły się w przyjęciu nasze dziewczyny.

2:2 Przeciska się teraz Van Gestel przez podwójny blok.

1:2 Dobra Zagrywka Nowickiej, ale zdołały się wybronić Belgijki.

0:2 Zaczynamy! Smarzek-Godek precyzyjnie z prawego skrzydła.

SKŁADY: Polska: Smarzek-Godek, Nowicka, Alagierska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Fedusio, Jagła/Stenzel Belgia: Van Gestel, Guilliams, Janssens, Herbots, Sobolska, Rampelberg

Dziś podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z reprezentacją Belgii. Na naszą relację zapraszamy już o godzinie 13:00.