Tenis - Wimbledon: Radwańska o krok od turnieju głównego
Peter Menzel/ Wikimiedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 24.06.2021, 13:48

Urszula Radwańska odniosła zwycięstwo w meczu drugiej rundy eliminacji do Wimbledonu. Polka okazała się lepsza od Anny Schmiedlovej ze Słowacji. Zwycięstwo 30-latki przybliżyło ją do występu na wielkoszlemowej imprezie, na który czeka już ponad pięć lat.

Pierwsze gemy rywalizacji na korcie trawiastym w Londynie mogły wskazywać, że to faworyzowana Anna Schmiedlova nie będzie mieć problemu z Urszulą Radwańską. Pomimo słabego otwarcia, Polka od stanu 1:3, wygrała pięć gemów z rzędu i po 35 minutach gry zapisała pierwszą partię na swoje konto.

Drugi set ponownie rozpoczął się po myśli Słowaczki, która równie szybko straciła prowadzenie. Młodsza z sióstr Radwańskich popisała się znakomitą serią wygranych gemów i objęła prowadzenie 4:2. Gdy wszystko wskazywało, że awans 30-latki do decydującej rundy eliminacji to kwestia czasu, Słowaczka zaczęła grać coraz skuteczniej i odrobiła straty.

W 10. gemie 26-latka była zmuszona bronić trzech piłek meczowych przy swoim podaniu, we wszystkich przypadkach wyszła obronną ręką. Radwańska niespełna kilka minut później doczekała się kolejnych szans na zakończenie meczu i po 93 minutach przypieczętowała awans do 3. rundy kwalifikacji.

Urszula Radwańska (POL) - Anna Karolina Schmiedlova (SVK)[18] - 6:3, 7:5