Tokio 2020 - Kajakarstwo: Borowska tuż za podium

• Data publikacji: 05.08.2021, 05:00

Dorota Borowska zajęła czwarte miejsce w finale C1 na 200 metrów, czyli nowej konkurencji olimpijskiej w kajakarstwie. Medale zdobyły Nevin Harrison, Laurence Vincent-Lapointe i Liudmyła Luzan.

Kanadyjki kobiet w Tokio debiutują na igrzyskach olimpijskich. Na dystansie 200 metrów w C1 zawodniczki walczyły o pierwszy komplet medali w historii. Wśród nich była Dorota Borowska. Wczoraj mistrzyni Europy wygrała wyścig eliminacyjny i bezpośrednio awansowała do półfinału. W tej fazie zawodów rozegrano dwa wyścigi, z których awans do finału wywalczyły po cztery kanadyjkarki. Borowska w pierwszym wyścigu 1/2 finału zajęła czwarte miejsce z czasem 47,703. Polka finiszowała za Liudmyłą Luzan (Ukraina), Olesią Romasenko (Rosyjski Komitet Olimpijski) i Katie Vincent (Kanada). Z drugiego półfinału awansowały: Nevin Harrison (Stany Zjednoczone), Wenjun Lin (Chiny), Laurence Vincent-Lapointe (Kanada) i Anita Jacome (Hiszpania).

W finale Dorota Borowska lepiej wystartowała niż w poprzednich rundach. Polka płynąca na pierwszym torze oraz Nevin Harrison i Laurent Vincent-Lapointe oderwały się od reszty stawki. Harrison pewnie popłynęła po złoto i wygrała z przewagą 854 tysięcznych nad Vincent-Lapointe. Na ostatnich metrach Borowska została wyprzedzona przez Liudmyłę Luzan i finiszowała na czwartym miejscu. Medal przegrała z Ukrainką o 82 tysięczne sekundy.