Siatkówka - ME: Polska zakończyła fazę grupową z pierwszym miejscem

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 08.09.2021, 19:07

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Ukrainę 3:0 w swoim ostatnim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni tym samym do 1/8 finału przeszli z pierwszego miejsca.

Do dzisiejszego spotkania polscy siatkarze przystępowali jako faworyci. Już od pierwszego seta widać było dominację ekipy Vitala Heynena na boisku. Biało-Czerwoni dobrze grali w ataku, jednocześnie bombardując rywali mocną zagrywką. Pierwszy set zakończył się wysokim zwycięstwem Polaków 25:15, a żeby utrzymać pierwsze miejsce w grupie wystarczyło tak naprawdę przegrać to spotkanie w tie-breaku (choć oczywiście liczyliśmy na to, że tak się nie stanie).

Później Biało-Czerwoni również prowadzili swoją grę bez zarzutu, choć sporo było momentów, w których Ukraińcom udawało się utrzymać kontakt z Mistrzami Świata. Remis na tablicy wyników w drugim secie widniał jednak tylko do połowy partii - później nasi siatkarze zanotowali świetną serię punktową i choć znów rywale trochę zniwelowali straty, Biało-Czerwoni zwyciężyli 25:20. Podobnie było w trzeciej partii, gdzie set również przebiegał pod znakiem remisów i ciekawych akcji, a koniec końców zakończył się wygraną drużyny Vitala Heynena 25:21.

Najlepiej punktującym tego spotkania był Jakub Kochanowski, który do dorobku punktowego dołożył 12 "oczek". Dobrze zaprezentował się także Piotr Nowakowski, a więc był to zdecydowanie mecz naszych środkowych.

Już w sobotę, 11 września, polscy siatkarze zmierzą się w 1/8 finału z reprezentacją Finlandii, która w swojej grupie C zajęła czwarte miejsce. Przed meczem w Gdańsku Polaków czeka jednak dwudniowa przerwa.