La Liga: kolejna wpadka Barcelony, Rayo z trzema punktami
Miguelazo84/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 27.10.2021, 20:55

W rozgrywanym w ramach jedenastej kolejki hiszpańskiej La Ligi spotkaniu pomiędzy Rayo Vallecano a FC Barceloną gospodarze triumfowali 1:0. Zwycięskie trafienie w 30. minucie spotkania zdobył Radamel Falcao. Bohaterem Rayo został również Stole Dmitrievski — w 72. minucie bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Memphisa Depaya.

Zazwyczaj takie spotkanie zapowiadane było jako szansa na kolejne kilkubramkowe zwycięstwo dla zawodników Blaugrany. Przystępując do dzisiejszego meczu, to jednak Rayo znajdowało się wyżej w tabeli ligowej, a rozegrano już przecież aż dziesięć kolejek La Liga. Biorąc to pod uwagę nie można było skreślać podopiecznych Andoni Iraoli, którzy wygrali cztery z ostatnich sześciu gier ligowych. I to właśnie piłkarze Vallecano przeprowadzili pierwszą groźniejszą akcję w meczu — w 20. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Radamel Falcao, który następnie obrócił się z nią i uderzył lewą nogą w kierunku długiego słupka. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Pique, ale na posterunku znajdował się Marc Andre ter Stegen, który zdołał zbić futbolówkę na rzut rożny. Dziesięć minut później bramkarz Barcelony nie miał już jednak nic do powiedzenia i musiał skapitulować. Fatalny błąd w środku pola popełnił Sergio Busquets, tracąc piłkę na rzecz Oscara Trejo. Ten natychmiast wypuścił Falcao, który znalazł się w doskonałej sytuacji w polu karnym, przełożył Gerarda Pique, a następnie umieścił piłkę w bramce po strzale od dalszego słupka bramki. Dla El Tigre była to czwarta bramka w obecnym sezonie La Liga. Po tej sytuacji przyjezdni spróbowali narzucić swoje tempo gry, przejmując kontrolę nad wydarzeniami na boisku, ale nie potrafili przełożyć swojej przewagi na choćby oddanie celnego strzału. Pierwsza połowa zakończyła się więc wygraną gospodarzy 1:0.

Drugą część od mocnego uderzenia mogła rozpocząć Barcelona. Po długiej piłce od Jordiego Alby w polu karnym odnalazł się Nico Gonzalez, ale strzał pomocnika gości minimalnie minął lewy słupek bramki strzeżonej przez Dmitrievskiego. W 55. minucie świetną okazję do zdobycia bramki wyrównującej zmarnował z kolei Aguero, który z bliskiej odległości posłał futbolówkę nad poprzeczką. Następne minuty mijały dość spokojnie, aż w końcu w 70. minucie szybki rajd lewą stroną boiska przeprowadził Memphis Depay. Skrzydłowy Barcelony wpadł w pole karne, gdzie następnie został sfaulowany przez obrońcę. Chwilę później sam poszkodowany podszedł do rzutu karnego, ale jego strzał w lewą stronę obronił Stole Dimitrievski. W końcówce Barca miałą jeszcze swoje szanse, ale żadna z nich nie zmierzała w światło bramki, przez co goście zakończyli mecz z jednym celnym strzałem — tym z rzutu karnego Depaya. Dla gospodarzy jest to z kolei piątej zwycięstwo w ostatnich siedmiu spotkaniach, dzięki czemu Rayo awansowało na 5. pozycję w tabeli.

Rayo Vallecano — FC Barcelona 1:0 (1:0)

Bramka: 30' Falcao

Rayo: Dimitrievski — Balliu, Saveljich, Catena, Fran Garcia — Valentin, Comesana (63' Lopez) - Palazon, Trejo (76' Ciss), Garcia — Falcao (76' Nteka)

Barcelona: ter Stegen — Roberto (60' Demir), Pique, Garcia, Alba — Nico (84' de Jong), Busquets — Dest, Coutinho (74' Gavi), Depay — Aguero

Żółte kartki: 24' Trejo, 84' Saveljich - 53' Coutinho, 66' Pique

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz