VTB: Zastal poległ w Petersburgu
Andrzej Romański / EBL

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 08.11.2021, 19:50

W poniedziałkowym meczu pucharu VTB Zastal Zielona Góra przegrał na wyjeździe z Zenitem Petersburg 97:80. Była to już piąta porażka zielonogórzan w obecnych rozgrywkach.

Rosyjska drużyna była zdecydowanym faworytem jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Gracze Zenitu w dotychczasowych spotkaniach wygrali trzykrotnie i przegrali jedynie raz w starciu z kazachską Astaną. Zielonogórzanie z kolei wygrali jedynie raz z ekipą z Mińska, ponosząc przy tym aż cztery porażki.

Rosyjska ekipa zgodnie z planem od początku ruszyła na rywali i szybko objęła prowadzenie. Nie można się było jednak spodziewać aż takiej różnicy klas w pierwszej kwarcie meczu. Znakomita gra gospodarzy pozwoliła im odskoczyć zielonogórzanom na 16 punktów. Taka zaliczka pozwalała im spokojnie kontrolować mecz. W drugiej kwarcie gra była już nieco bardziej wyrównana, jednak ciężko stwierdzić czy to gospodarze nieco spuścili z tonu czy też polska ekipa nieco poprawiła swoją grę. Ostatecznie jednak miejscowi odskoczyli o kolejne 4 punkty i na przerwę schodzili z przewagą 20 punktów.

Trudno było spodziewać się, aby Zastal zdołał odwrócić losy spotkania w drugiej połowie, niemniej grać należy do końca. Można powiedzieć, że w trzeciej kwarcie polska ekipa prezentowała się całkiem dobrze, jednak oznaczało to jedynie, że strata do rywala nie rosła. Na zakończenie trzeciej kwarty mieliśmy wynik 76:55. W ostatniej kwarcie Zastal odrobił cztery punkty, jednak była to jedynie kropla w morzu potrzeb. Zenit pokonał więc ostatecznie Zastal 97:80. Bohaterami spotkania byli niewątpliwie Billy Baron oraz Sergey Karesev. Amerykańsko-rosyjski duet zdobył dla swojej ekipy łącznie 47 punktów, prowadząc tym samym swój zespół do sukcesu.

Zenit Petersburg - Zastal Zielona Góra 97:80 (32:16, 25:21, 19:18, 21:25)

Zenit: Karasev 25, Baron 22 Zakharov 11, Mickey 10, Gudaitis 8, Kuzminskas 7, Loyd 5, Volkhin 3, Frankamp 2, Zubkov 2, Pushkov 2, Toptunov

Zastal: Apic 17, Frazier 14, Meier 14, Nenadic 14, Brembly 8, Joseph 5, Mazurczak 4, Zyskowski 4, Sulima, Żołnierewicz, Szymański