La Liga: deklasacja na Camp Nou, świetny występ Dembele

• Data publikacji: 13.03.2022, 22:49

FC Barcelona rozbiła CA Osasunę na Camp Nou 4:0! Podopieczni Xaviego Hernandeza rozmontowali defensywę rywali już w pierwszych trzydziestu minutach, po których prowadzili 3:0, dzięki dwóm bramkom Ferrana Torresa i jednej Pierre-Emericka Aubameyanga. W drugiej połowie wynik meczu ustalił Riqui Puig, a zespół powrócił na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji gospodarzy, która w 13. minucie przełożyła się na faul Nacho Vidala we własnym polu karnym na Gavim. Do „jedenastki” podszedł nieskuteczny ostatnio Ferran Torres, który nie zawiódł i idealnym strzałem przy słupku pokonał Sergio Herrere. Nie minęło dziesięć minut a napastnik Blaugrany miał już na koncie dublet — kapitalne podanie przeszywające linię obrony zagrał Ousmane Dembele, a Ferran nie miał najmniejszego problemu i wygrał pojedynek z bramkarzem, podwyższając prowadzenie. W 27. minucie Francuz popisał się jeszcze jednym świetnym podaniem, które na gola zamienił Pierre-Emerick AubameyangKatalończycy wygrywali już 3:0. Po tej bramce tempo meczu wyraźnie spadło — Barcelona miała po swojej stronie bardzo korzystny wynik, a piłkarze wyraźnie się rozluźnili. W ten sposób do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic ciekawego i równo z wybiciem 45. minuty sędzia zaprosił graczy do szatni.

Po zmianie stron Duma Katalonii znowu zaczęła atakować, a w 50. minucie swoją szansę na podwyższenie miał Dembele. Francuz przyjął futbolówkę w polu karnym, a następnie fantastycznym zwodem minął dwójkę obrońców i oddał uderzenie w kierunku bramki. Ten został jednak w ostatniej chwili wyblokowany przez następnego z defensorów. Ledwie minutę później skrzydłowy wrzucił idealną piłkę do Aubameyanga, ale strzał Gabończyka minimalnie minął prawy słupek. W kolejnych minutach mecz ponownie zwolnił, aż do 70. minuty, gdy jeszcze jedną okazję miał Ousmane — tym razem uderzenie skrzydłowego zostało sparowane przez Herrere na rzut rożny. Ledwie pięć minut później Barcelonie udało się zdobyć czwartą bramkę, a strzelcem okazał się dopiero co wprowadzony na plac gry Riqui Puig. Pomocnik najpierw oddał strzał sprzed „szesnastki” po podaniu Dembele, a chwilę później pierwszy dopadł do odbitej przez bramkarza piłki, minął go i umieścił futbolówkę w siatce. Był to 22. strzelec bramki dla Blaugrany w tym sezonie, co jest najlepszym wynikiem drużyny w XXI wieku. W ostatnich minutach wynik nie uległ już zmianie i FC Barcelona zwyciężyła 4:0, wracając tym samym na 3. pozycję w ligowej tabeli.

FC Barcelona — CA Osasuna 4:0 (3:0)

Bramki: 14', 21' Torres, 27' Aubameyang, 75' Puig

Barcelona: ter Stegen — Alves, Pique (62' Lenglet), E. Garcia, Alba (80' Mingueza) — Pedri (73' Puig), Busquets, Gavi — Dembele, Aubameyang (73' Depay), F. Torres (80' Braithwaite)

Osasuna: Herrera — Vidal, D. Garcia (46' Hernandez), Cruz, Cote — Moncayola, Torro (46' U. Garcia), Martinez (73' Brasanac) — Benito (68' Budimir), K. Garcia, R. Garcia (46' R. Torres)

Żółte kartki: — 13' Vidal, 16' D. Garcia, 89' U. Garcia

Sędzia: R. Bengoetxea