Euroliga: podsumowanie środowych spotkań 31. kolejki

• Dodał: Krystian Stefaniuk
  • Data publikacji: 24.03.2022, 10:50

W minioną środę odbyły się trzy spotkania w ramach 31. kolejki koszykarskiej Euroligi. Ze swoich starć zwycięsko wyszły ekipy Baskonii, Monako oraz Lyonu.

W planach były cztery mecze, jednak z powodu wykluczenia rosyjskich klubów nie odbył się mecz Crvenej zvezdy z CSKA Moskwa.

O godzinie 19:00 na parkiet wyszli koszykarze Zalgirisu, których rywalem byli przyjezdni z Lyonu. Było to najbardziej wyrównane spotkanie. Lepiej mecz zaczęli gospodarze, ale już dalsze kwarty należały do gości. Choć należały to za dużo powiedziane. Mecz stał na styku. Więcej nerwów w końcówce zachowali Francuzi i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Najskuteczniejszym graczem był Elie Okobo, który zapisał na swoim koncie 21 oczek. Obydwie drużyny sąsiadują ze sobą w dole tabeli i nie mają szans na występ w dalszej fazie rozgrywek.

W kolejnym meczu Baskonia ograła Fenerbahce. Tutaj obyło się bez niespodzianki, choć wielu liczyło na przebudzenie tureckiego zespołu. Baskonia jest w gazie i zanotowała czwarte zwycięstwo z rzędu, natomiast goście czwartą porażkę. Początek spotkania był pod kontrolą gospodarzy, w kolejnej kwarcie do roboty wzięło się Fenerbahce, wygrywając tę część 21:12. Druga połowa to jednak popis i dominacja gospodarzy, którzy szybko odskoczyli na bezpieczny dystans i nie oddali prowadzenia do końca meczu. W ekipie Baskonii dominował Wade Baldwin, który zdobył 24 punkty, notując przy tym po sześć asyst i zbiórek.

W ostatnim spotkaniu Monako wysoko ograło wyżej notowany Olympiakos. Goście wygrali tylko pierwszą kwartę, a gospodarze spisali się fenomenalnie w drugiej odsłonie, kończąc połowę z przewagą 17 oczek. W kolejnych partiach meczu Monako kontrolowało przebieg gry i utrzymywało bezpieczny dystans, ostatecznie powiększając go do 20 punktów. MVP spotkania został Mike James z 25 punktami na koncie.