Ligue 1: Kurzawa z pierwszym golem dla nowego zespołu

• Data publikacji: 15.09.2018, 23:00

Rafał Kurzawa zdobył swojego pierwszego gola w lidze francuskiej. Mimo to Amiens przegrał z Lille 2:3.

Rafał Kurzawa trafił do Amiens na zasadzie prawa Bosmana. Zawodnikowi skończył się kontrakt w lipcu z Górnikiem Zabrze. Po kilku tygodniach poszukiwań, Kurzawa znalazł pracodawcę. W Amiens jednak nie ma pewnego składu, na mecz przed przerwą reprezentacyjną nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Po powrocie z reprezentacji Polak zajął miejsce wśród rezerwowych na mecz z Lille. Amiens było jednak bezradne w starciu z przyjezdnymi. W 56 minucie Lille prowadziło już 2:0 po trafionych dwóch rzutach karnych. W 62 minucie na boisku zameldował się Kurzawa. Niecały kwadrans później Pepe z Lille trafił po raz trzeci, kompletując hat-tricka. Amiens jednak nie poddawało się i 3 minuty później zespół gospodarzy przeprowadził akcję, która zakończyła się golem. Akcję tę rozpoczął Kurzawa z prawej strony boiska, podał on do Ganso i wbiegł pomiędzy obrońców w pole karne. Brazylijczyk dostrzegł wtedy niepilnowanego Polaka i dograł mu piłkę. Były zawodnik Górnika Zabrze idealnie przyjął piłkę i bez problemów, technicznym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce, jednocześnie zdobywając swojego premierowego gola w nowym zespole. 8 minut później szansę na bramkę kontaktową zmarnował Konate, który nie trafił z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry drugiego gola dla Amiens zdobył Ghoddos, ale trafienie to nie miało już znaczenia. W rezultacie Amiens przegrało swój mecz i po pięciu kolejkach znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Amiens - Lille 2:3 (1:0)

Bramki: 1:3 Kurzawa 79', 2:3 Ghoddos 90+2' - 0:1 Pepe 45+1' (rzut karny), 0:2 Pepe 56' (rzut karny), 0:3 Pepe 76'