Roland Garros: Halep, Pliskova i Collins za burtą

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.05.2022, 02:16

Podczas piątego dnia zmagań w kobiecym Roland Garros ponownie sypnęło niespodziankami. Tym razem z turniejem pożegnały się Simona Halep, Karolina Pliskova i Danielle Collins.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się Karolina Pliskova. Czeszka mierzyła się z kwalifikantką Leolią Jeanjean. W trwającym godzinę i kwadrans meczu, Francuzka tylko raz musiała bronić break pointów. Sama przełamała aż cztery razy i pewnie wygrała 6:2, 6:2. 227. zawodniczka świata, o awans do 1/8 finału zagra z Iriną Begu. W rozgrywanym równolegle spotkaniu pomiędzy Paulą Badosą, a Kają Juvan było więcej emocji. W pierwszej partii górą była wyżej klasyfikowana zawodniczka. W drugiej odsłonie jednak triumfowała Słowenka, która ani razu nie była zagrożona utratą serwisu. Decydującą odsłonę od breaka rozpoczęła partnerka deblowa Igi Świątek z lat juniorskich. W kolejnych gemach popełniała znacznie więcej błędów od Hiszpanki, która wygrała 6:2.

Pokaz siły zaprezentowały Iga Świątek i Aryna Sabalenka. Polka oddała tylko dwa gemy Alison Riske. Więcej o tym meczu można przeczytać tutaj. Białorusinka w godzinę ograła Madison Brengle, tracąc cztery gemy. W kolejnym meczu zagra z Camilą Giorgi.

Oprócz Pliskovej jeszcze dwie zawodniczki z szerokiego grona faworytek odpadły piątego dnia rywalizacji. Były nimi Simona Halep i Danielle Collins. Rumunka mimo świetnego pierwszego seta, kiedy wygrała 6:2, nie potrafiła przełożyć dobrej gry na dalszą część meczu. Była zwyciężczyni tej imprezy wygrała po razie w każdym secie własny gem serwisowy  i przegrała 2:6, 1:6 z Chinką Qinwen Zheng. Collins starcie z Shelby Rogers rozpoczęła fatalnie. Udało jej się jednak wrócić ze stanu 0:4, lecz potem ponownie straciła serwis, przegrywając inauguracyjną odsłonę. W drugiej partii ponownie starsza z Amerykanek wyszła na prowadzenie z podwójnym przełamaniem i dowiozła przewagę do końca.

Leolia Jeanjean (FRA) [WC] - Karolina Pliskova (CZE) [8] 6:2, 6:2

Irina Begu (ROU) - Jekaterina Aleksandrowa (RUS) [30] 6:7(3), 6:3; 6:4

Paula Badosa (ESP) [3] - Kaja Juvan (SLO) 7:5, 3:6, 6:2

Weronika Kudiermietowa (RUS) [29] - Alexandr Krunić (SRB) [Q] 6:3, 6:3

Jessica Pegula (USA) [11] - Anhelina Kalinina (UKR) 6:1, 5:7, 6:4

Daria Kasatkina (RUS) [20] - Fernanda Consteras-Gomez (MEX) [Q]  6:0, 6::3

Danka Kovinić (MNE) - Anna Schmiedlova (SVK) 6:3, 7:5

Elena Rybakina (KAZ) [16] - Katja Volynets (USA) [WC] 6:4, 6:0

Madison Keys (USA) [22] - Caroline Garcia (FRA) 6:4, 7:6(3)