Kolarstwo górskie - PŚ: Lecomte i Braidot najlepsi w Lenzerheide
Sumpu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 10.07.2022, 19:48

Francuzka Loana Lecomte i Włoch Luca Braidot triumfowali w wyścigu Cross-Country elity podczas PŚ w Lenzerheide. Wśród kobiet Paula Gorycka zajęła 37. lokatę, a wśród mężczyzn 38. był Bartłomiej Wawak.

Wyścig Cross-Country mężczyzn był bardzo emocjonujący. Na finiszu o zwycięstwo walczyli Włoch Luca Braidot i reprezentant RPA Alan Hatherly. Minimalnie lepszy był Włoch i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Za wspomnianą dwójką znaleźli się trzej Szwajcarzy. Tylko cztery sekundy do zwycięzcy stracił Mathias Fluckiger, a 12 sekund Nino Schurter. Na piątej lokacie do mety przyjechał Filippo Colombo. Najlepszy z Polaków Bartłomiej Wawak zajął 38. lokatę. Filip Helta był 76., Krzysztof Łukasik 78., a Karol Ostaszewski 86.

Wśród kobiet przez większość wyścigu na czele znajdowały się trzy kolarki: Szwedka Jenny Rissveds, Francuzka Loana Lecomte i Szwajcarka Alessandra Keller. Na przedostatnim okrążeniu Lecomte zdecydowała się przyspieszyć i wypracowała sobie niewielką przewagę, którą utrzymała do samego końca. Drugie miejsce ze stratą 8 sekund zajęła Rissveds, a trzecia Keller straciła 24 sekundy. Czwarta Francuzka Pauline Ferrand Prevot przyjechała do mety ze stratą ponad dwóch minut. Paula Gorycka finiszowała na 37. lokacie. Gabriela Wojtyła i Aleksandra Podgórska zostały zdublowane i zajęły odpowiednio 63. i 65. pozycję.

W piątkowych wyścigach Short Track najlepsi byli Filippo Colombo i Jenny Rissveds. Bartłomiej Wawak uplasował się na 27. miejscu. W wyścigach w kategorii do 23 lat zwyciężyli Dunka Sofie Pedersen i Chilijczyk Martin Vidaurre Kossmann. Polskę w tej kategorii reprezentowała tylko Matylda Szczecińska, która zajęła 21. miejsce.