Eliminacje LKE: pewny awans Lecha

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 28.07.2022, 21:05

Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Dinamo Batumi 1:1. Lechici awansowali jednak do kolejnej rundy niezwykle pewnie dzięki zwycięstwu u siebie 5:0.

Pierwszy mecz pomiędzy Lechem a Dinamo w zasadzie przesądził o losach dwumeczu. Drużyna z Poznania na własnym terenie całkowicie rozbiła rywali wygrywając 5:0. Oznaczało to, że ekipa z Batumi stała przed niemal niemożliwym zadaniem odrobienia strat. Pozostawała im jednak walka o honor i pokazanie się z dobrej strony przed własnymi kibicami.

Mecz od początku nie miał zbyt wysokiego tempa. Lech dostał już to co chciał w pierwszym spotkaniu, a rywale niespecjalnie wierzyli, że mogą odwrócić losy dwumeczu. Poznaniacy w pierwszej połowie oddali piłkę rywalom i czekali na swoje okazje. Żadna z ekip nie wypracowała sobie jednak żadnej dogodnej okazji. Obu drużynom przeważnie brakowało ostatniego podania. Nie zabrakło niestety wielu fauli, zwłaszcza w wykonaniu gospodarzy.

Gra nieco rozkręciła się dopiero w drugiej połowie. Piłkarze Lecha dalej "grali swoje", a miejscowi nieco zmienili swoje podejście. Dinamo w pierwszej połowie grało dużo piłką po ziemi, a po zmianie stron nastawili się na więcej dośrodkowań w pole karne. Po jednym z takich zagrań piłka trafiła do Maty Vatsadze, a ten oddał znakomity strzał głową po długim słupku. Dinamo wyszło więc na prowadzenie 1:0, a Lech wciąż nie wyglądał na ekipę zainteresowaną zdobywaniem bramek. W 76. minucie na strzał z dystansu zdecydował się jednak Alan Czerwiński i zdobył bramkę na wagę remisu. Mecz zakończył się więc wynikiem 1:1, a w całym dwumeczu Lech triumfował 6:1.

Dinamo Batsumi - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: Mate Vatsadze 61' - Alan Czerwiński 76'.

Dinamo: Alavidze - Azarovi, Rekhviashvili, Kobakhidze, Mamuchashvili - Altunashvili (78' Palavandishvili), Teidi, Radin (72' Bidzinashvili) - Flamarion (78' Pantsulaia), Vatsadze (72' Jigauri), Davitashvili (89' Chabradze)

Lech: Rudko - Pereira, Satka, Douglas, Rebocho (82' Pingot) - Skóraś (61' Marchwiński), Karlstrom, Kvekveskiri, Velde (61' Tsitaishvili) - Amaral, Szymczak

Żółte kartki: Jigauri 90', Mamuchashvili 90+3' - Kvekveskiri 81', Karlstrom 90+4'

Sędzia: Igor Stojchevski