Pięciobój nowoczesny - MŚ: koreański mikst najlepszy, Polacy na siódmym miejscu
UIPM newsletter

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 31.07.2022, 19:37

Jun Woongtae i Kim Sunowoo zdobyli złoty medal w kończących mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym zawodach mikstów. Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz zajęli siódme miejsce.

Dla Woongtae to drugi złoty medal wywalczony w Aleksandrii, dokłądnie tydzień temu Koreańczycy byli najlepsi w sztafecie męskiej. Dziś wraz z Sunwoo nie mieli sobie równych. W szermierce zajęli pierwsze miejsce notując 27 wygranych, w rundzie bonusowej wzbogacając się o kolejne cztery punkty. Na parkurze zaliczyli czysty przejazd, podobnie jak para z Chile. Na pływalni uzyskali czwarty czas, ale do laser runu przystąpili z przewagą ponad 40 sekund nad kolejnymi parami. Takiej przewagi nie dało się stracić, mimo ambitnej pogoni Brytyjczycy ze świeżo upieczonym mistrzem świata w zawodach indywidualnych, Jospehem Choongiem nie byli w stanie doścignąć Azjatów i musieli zadowolić się drugim miejscem.

Bardzo udane mistrzostwa świata Ilke Ozyuksel zamknęła drugim brązowym medalem, wywalczonym wraz z Bugrą Unalem. Turcy do ostatnich metrów walczyli o drugie miejsce z Brytyjczykami, ale byli wolniejsi o 4 sekundy. Zawiedzeni mogą się czuć Christopher Patte i Elodie Clouvel, którzy finiszowali na czwartym miejscu, choć do kombinacji przystąpili jako pierwsi w grupie pościgowej za Koreańczykami.

Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz chcieli nieco zatrzeć przygnębiające wrażenia, jakie dały ich nieudane starty indywidualne i sztuka ta im się udałą, choć siódme miejsce to na pewno nie jest szczyt ich marzeń i możliwości. Na wynik ten złożyło się 20 wygranych walk i czwarte miejsce w rundzie rankingowej szermierki, dwie wygrane walki (i cztery dodatkowe punkty) bonusowe, dwie zrzutki na parkurze (gdyby byłą tylko jedna, Polacy liczyliby się w walce o medale, z drugiej strony aż cztery duety nie ukończyły konkurencji), 13. wynik na pływalni (2:01.61) oraz siódmy wynik laser runu.

Miksty:
1. Jun Woongtae i Kim Sunwoo (Korea Południowa)
2. Jospeh Choong i Jessica Varley (Wielka Brytania)
3. Bugra Unal i Ilke Ozyuksel (Turcja)
4. Christopher Patte i Elodie Clouvel (Francja)
5. Emiliano Hernandez i Tamara Vega (Meksyk)
6. Richard Bereczki i Blanka Guzi (Węgry)
7. Daniel Lawrynowicz i Natalia Dominiak (Polska)
8. Marvin Dogue i Rebecca Langreher (Niemcy)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.