Superpuchar Europy: Real lepszy od Eintrachtu

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 10.08.2022, 22:56

Na stadionie w Helsinkach odbył się mecz o Superpuchar Europy 2022. Na przeciw siebie stanęły dwie drużyny, zwycięzca Ligi Mistrzów za poprzedni sezon Real Madryt i triumfator Ligi Europy, czyli Eintracht Frankfurt. Górą Real, który pokonał niemiecką drużyną 2:0.

Eintracht sezon rozpoczął już w miniony weekend. Na rozpoczęcie niemieckiej Bundesligi Eintracht przegrał jednak z Bayernem Monachium 1:6. Real Madryt rywalizację w hiszpańskiej La Lidze rozpocznie od niedzielnego starcia z UD Almeria.

Pierwsza poważna sytuacja została stworzona przez graczy z ligi niemieckiej. W sytuacji sam na sam znalazł się  Lindstrom. Obronił to Courtois, ale i tak był spalony. Chwilę później spalonego nie było. Tym razem z lewej strony wbiegał za piłką w pole karne Realu Kamada. Był w sytuacji sam na sam, więc zdecydował się na strzał sprzed pola bramkowego. Uderzał płasko i w sam środek bramki, z czym poradził sobie wspominany już Courtois.

Real odpowiedział błyskawicznie. W 17. minucie uderzał zza pola bramkowego Vinicius Junior. Bramkarz rzucił się do prawej, a gracz Realu strzelał na dalszy słupek, czyli lewy z perspektywy bramkarza. Piłka leciała więc do pustej bramki, ale zdążył do tego Tuta, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej. W 37. minucie znów zza pola bramkowego po akcji lewą stroną uderzał Vinicius Junior. Strzelał płasko na dalszy słupek, ale końcówkami palców na rzut rożny wybił futbolówkę Trapp. Z tej sytuacji padł jednak gol, bo po rzucie rożnym główkował Benzema, zaś spod linii końcowej na pole bramkowe dograł głową Casemiro, zaś całość uderzeniem do pustej bramki zwieńczył David Alaba.

Zwycięstwo Królewscy przypieczętowali w 65. minucie. Podaniem z lewej strony na szesnastkę obsłużonym został Benzema. Ten musiał się trochę do piłki wycofać, ale i tak uderzył z pierwszej piłki, co okazało się skuteczną próbą. Eintracht strat nie odrobił i przegrał 0:2.

Real wygrał zasłużenie. Częściej był przy piłce i stworzył dwa razy więcej sytuacji bramkowych.