LE: drużyny Polaków ze zmiennym szczęściem

• Data publikacji: 05.10.2018, 12:00

Czwórka biało - czerwonych wystąpiła w czwartkowych meczach Ligi Europejskiej. W najlepszym nastroju może być Damian Kądzior, bowiem jego Dinamo Zagrzeb wygrało na wyjeździe 2:0 z Anderlechtem Bruksela, choć on przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Zespół z Chorwacji nie był uważany za faworyta tej rywalizacji, ale postawił Belgom trudne warunki. Dinamo objęło prowadzenie w 19. minucie za sprawą Izeta Hajrovicia, który trafił z karnego. Faulował w tej sytuacji Ognjen Vranjes. Po przerwie udało im się podwyższyć rezultat. W 68. minucie piłkę do siatki skierował Amer Gojak. Anderlecht nie potrafił odpowiedzieć na dwie bramki zdobyte przez przeciwników i przegrał drugi mecz z rzędu w Lidze Europy.

Cały mecz w barwach Karabachu Agdam rozegrał Jakub Rzeźniczak, a jego zespół przegrał z Arsenalem Londyn 0:3. Szerzej piszemy o tym tutaj. 90 minut na prawej obronie w Dynamie Kijów zagrał Tomasz Kędziora. Drużyna z Ukrainy tylko zremisowała z czeskim Jabloncem 2:2.

Od 70. minucie w barwach Łudogorca Razgrad wystąpili Jacek Góralski i Jakub Świerczok. Ich klub uległ jednak na wyjeździe FC Zurich 1:0 po bramce Palssona.

Igor Lewczuk (Bordeaux) i Jakub Piotrowski (Genk) znaleźli się poza kadrą meczową swoich drużyn, a Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Wyniki drużyn Polaków:

Anderlecht Bruksela - Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:1)

19' Hajrović, 68' Gojak

Bordeaux - FC Kopenhaga 1:2 (0:1)

84' Sankhare - 42' Sotiriou, 90+2' Skov

Karabach Agdam - Arsenal Londyn 0:3 (0:1)

4' Sokratis, 53' Smith-Rowe, 80' Guendouzi

FC Zurich - Łudogorec Razgrad 1:0 (0:0)

84' Palsson

Sarpsborg 08 - Genk 3:1 (1:0)

6', 63' Mortensen, 54' Zachariassen - 49' Rossard

Jablonec - Dynamo Kijów 2:2 (1:2)

33' Hovorka, 81' Travnik - 8' Tsygankov, 14' Garmash