EHF Liga Mistrzów: PSG i Barcelona liderami

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 08.12.2022, 22:22

Za nami kolejna fascynująca kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Tym razem mogliśmy być świadkami wyrównanej rywalizacji THW Kiel i Nantes czy trudnego meczu PSG.

Po dziewięciu kolejkach, na fotelu lidera grupy A znajdują się szczypiorniści z Paryża. Jedynie punkt za nimi plasuje się Telekom Veszprem, na siódmą lokatę spadła Orlen Wisła Płock. W grupie B sytuacja nie uległa zmianie. Dalej bez porażki króluje Barcelona, a po piętach depcze im Łomża Industria Kielce, tracąc zaledwie jeden punkt do Dumy Katalonii.

Bardzo interesująco rozpoczął się mecz pomiędzy liderem grupy a czyli PSG a drużyną z końca tabeli FC Porto Vitalis. Pierwsze minuty znajdowały się wyraźnie pod kontrolą portugalskiego zespołu. Paryżanie źle weszli do gry, co poskutkowało aż pięciopunktowym prowadzeniem Porto, zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku. PSG jednak jest bardzo silną drużyną, a nazwiska tak doświadczonych piłkarzy w składzie, jak na przykład Nikola Karabatic, sprawiły, że szybko zaczęli odrabiać straty, dzięki czemu po 30 minutach mieli już tylko jedno oczko mniej niż rywale. Druga połowa spotkania była już dużo bardziej wyrównana, po kilku minutach jednak na nieznaczne prowadzenie zaczęli się wysuwać mistrzowie Francji, ostatecznie wygrywając spotkanie 35:33. Bardzo dobrze wśród zwycięskiej drużyny zaprezentował się polski obrotowy Kamil Syprzak, mają w dorobku aż dziewięć rzuconych bramek.

FC Porto Vitalis - Paris Saint-Germain Handball 33:35 (17:16)

Skrót meczu:

Na wysokim poziomie stała rywalizacja pomiędzy rewelacyjnie spisującym się w bieżącym sezonie Nantes a najbardziej utytułowaną niemiecką drużyna THW Kiel. Spotkanie było bardzo wyrównane, a przez większość pierwszej połowy na tablicy wyników widzieliśmy remis. W drugiej części spotkania Kiel przejął inicjatywe i utrzymywał kilkubramkowe prowadzenie, by ostatecznie zwyciężyć z aż czterema oczkami w zapasie. Świetnie zaprezentował się w meczu rozgrywający THW Nikola Bilyk, który na swoim kocie ma aż 10 zdobytych bramek.

THW Kiel - Nantes 37:33 (20:18)

Polskie drużyny w tej kolejce również rozegrały swoje mecze. Łomża Industria Kielce w dobrym stylu pokonała Pick Szeged i tym samym umocniła swoją pozycję w tabeli. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ! Orlen Wisła Płock nie podołała w starciu z węgierskim Telekomem Veszprem, co poskutkowało utratą pozycji w tabeli. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ!

Telekom Veszprem HC - Orlen Wisła Płock 32:22 (17:9)

Pick Szeged - Łomża Industria Kielce 28:31 (13:16)