Uniwersjada 2023 - Narciarstwo alpejskie: Ortega mistrzem w kombinacji

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 16.01.2023, 16:41

Hiszpan Albert Ortega zdobył złoty medal w kombinacji alpejskiej na Uniwersjadzie w Lake Placid.

Po niedzielnym supergigancie w ramach kombinacji alpejskiej Ortega zajmował 6. miejsce z czasem 57,27 sekundy. Na prowadzeniu znajdował się natomiast Czech Jan Zabystran, do którego Hiszpan stracił 0,45 sekundy. W poniedziałkowym slalomie Ortega uzyskał 2. czas, który wyniósł 45,61 sekundy, co dało łącznie zwycięstwo z czasem 1 minuty, 42 sekund i 88 setnych sekundy. 0,49 sekundy stracił do niego 4. po supergigancie Litwin Andrej Drukarov, zaś czołową trójkę ze stratą 0,50 sekundy uzupełnił Zabystran, który dziś miał 10. rezultat.

Najlepszym w slalomie okazał się Francuz Jeremie Lagier, który w ogólnej klasyfikacji zajął 7. miejsce ze stratą 1,15 sekundy. Rywalizację ukończyło 35 zawodników.