La Liga: Barcelona po słabym meczu przegrała z Almerią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.02.2023, 20:24

Almeria wygrała 1:0 z FC Barceloną w meczu 23. kolejki La Liga. Decydującą bramkę w 24. minucie zdobył El Bilal Toure. 90 min w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa przebiegła niespodziewanie. Gospodarze szczelnie bronili dostępu do własnej bramki, a Barcelona nie potrafiła sforsować tej defensywy. Skuteczną kontrę wykonali za to piłkarze Almerii. W 24. minucie El Bilal Toure ograł Andreasa Christensena i otworzył wynik spotkania. Goście nie znaleźli szybkiej odpowedzi na  bramkę rywali. Inauguracyjne czterdzieści pięć minut gracze Xaviego zakończyli bez celnego uderzenia.

Druga połowa była nieco lepsza w wykonaniu Barcelony. Doszły "Blaugranie" za to inne problemy. Gavi i Raphinha złapali po piątej żółtej kartce i nie zagrają w kolejnym meczu z Valencią. Goście szukali szans głównie za pomocą dośrodkowań. W większości były one jednak niedokładne. Pierwszy strzał w bramkę dla Barcelony oddał zmiennik Alarcon w 80. minucie. Niespodziewany wynik utrzymał się do końca spotkania. Dla gospodarzy było to drugie czyste konto w sezonie. Z kolei Barcelona po raz drugi w sezonie nie strzeliła gola.

Almeria - FC Barcelona: 1:0 (1:0)

Bramki: 24' Toure

Almeria: Martinez - Chumi, Ely, Babić, Akieme - Eguaras (83' Pozo), de la Hoz, Leo Baptistao (83' Costa), Robertone (76' Ramazani) , Suarez (76' Embarba) - Toure (89' Kaiky)

Barcelona: ter Stegen - Roberto (77' Alarcon), Garcia (67' Araujo), Christensen, Alba (67' Alonso) - Kessie (46' Raphinha), de Jong, Busquets (76' Torre) - Torres, Lewandowski, Gavi

Żółte kartki: 47' Robertone, 53' Chumi, 87' Martinez -  35' Garcia, 54' Raphinha, 57' Gavi

Sędzia: Miguel Arias