EHF Liga Mistrzów: Aalborg, Veszprem i Kiel o krok od ćwierćfinału!

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 24.03.2023, 10:10

Za nami pierwsze mecze fazy play-off, która wyłoni pozostałych ćwierćfinalistów tegorocznej Ligi Mistrzów. Powody do świętowania ma Kiel, Aalborg i Veszprem. Remisem zakończyła się rywalizacja Orlen Wisły Płock i Nantes.

Telekom Veszprem, który na ostatniej prostej przegrał walkę o drugie miejsce w tabeli fazy zasadniczej, musiał zmierzyć się z innym węgierskim zespołem Pick Szeged. Już przed rozpoczęciem spotkania to Veszprem było typowane na faworyta. Pierwsze minuty tylko potwierdziły te przewidywania. Telekom rozpoczął mecz bardzo pewnie i z każdą minutą coraz bardziej dominowało nad Szeged. W pewnym momencie prowadzenie Veszprem wynosiło aż 15 trafień. Ostatecznie Szeged nie znalazł przepisu na, chociażby minimalne zmniejszenie przewagi, co sprawiło, że musieli się pogodzić z wyraźną porażką.

Pick Szeged – Telekom Veszprem 23:36 (7:20)

Z wysoką przegraną muszą się również pogodzić szczypiorniści Dynama Bukareszt, którzy na własnym parkiecie podejmowali THW Kiel. Mimo wyrównanych pierwszych minut meczu, to każda kolejna akcja dodawała pewności niemieckiej drużynie. Kiel stopniowo budowało prowadzenie w pierwszej połowie spotkania. Druga odsłona była już dla THW jedynie formalnością, tym samym zakończyli oni spotkanie, prowadząc 13 trafieniami.

Dynamo Bukareszt – THW Kiel 28:41 (11:19)

Bardzo ciekawa była rywalizacja pomiędzy duńskimi zespołami Aalborg i GOG. Obie drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom przez większość sezonu, więc mecz zapowiadał się na niezwykle interesujący. Mimo emocjonującej walki obu drużyn to Aalborg wydawał się być dziś w nieco lepszej dyspozycji. GOG musiało gonić wynik niemal od początku spotkania i ostatecznie nie udało im się postawić Aalborgowi. Jednym z najskuteczniejszych zawodników na boisku był rozgrywający duńskiej reprezentacji Simon Pytlick, który na swoim koncie zapisał aż dziewięć trafień.

Aalborg – GOG 30:28 (16:12)

Udane spotkanie ma za sobą również Wisła Płock, która po wyrównanej drugiej części spotkania zremisowała z francuskim Nantes. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ!

Orlen Wisła Płock – Nantes 32:32 (14:18)

Trzeba pamiętać, że była to dopiero pierwsza runda fazy play-off. Wszystkie drużyny w dniach 29-30 marca rozegrają spotkania rewanżowe.