PKO Ekstraklasa: przełamanie Cracovii w meczu z Radomiakiem
Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.04.2023, 17:05

Cracovia wygrała 3:0 z Radomiakiem Radom w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Na taki wynik złożyły się bramki Michała Rakoczego, Virgila Ghity i Patryka Makucha.

Słaba forma obu zespół powodowała, że ich przewaga nad strefą spadkową nie dawała spokoju. Po piątkowym zwycięstwie Górnika Zabrze gospodarze mieli cztery, a goście trzy punkty zapasu nad 16. Zagłębiem Lubin. Ostatni raz Cracovia i Radomiak trzy punkty zdobyli w lutym. Lepiej w mecz weszli gracze prowadzeni przez Jacka Zielińskiego. Kilka ofensywnych ataków przyniosło gola w 19. minucie. Takuto Oshima posłał dalekie podanie za plecy obrońców przyjezdnych. Piłkę przejął Michał Rakoczy i strzałem przy bliższym słupku pokonał Gabriela Kobylaka. Radomianie zagrozili bramce Karola Niemczyckiego tylko raz. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski szczęścia był Leonardo Rocha, którego uderzenie głową niewiele minęło bramkę.

Po zmianie stron przez pierwszy kwadrans oba zespoły oddały łącznie 1 strzał. Gra często była przerywana kolejnymi problemami zdrowotnymi, co dawało szarpane tempo. Najciekawsze rzeczy działy się od 80. minuty. Oshima zderzył się z Chico Ramosem, którego noga w fatalny sposób podwinęła się. Na boisko musiała wjechać karetka i Hiszpan opuścił murawę na noszach. Japończyk początkowo został ukarany czerwoną kartką, ale po analizie VAR, ta została anulowana. Od tego momentu Radomiak grał w osłabieniu, ponieważ Mariusz Lewandowski wcześniej dokonał pięciu zmian. Wojciech Myć doliczył aż 18 minut, co krakowianie skrzętnie wykorzystali. Najpierw głową po rzucie rożnym do siatki trafił Virgil Ghita, a kilka chwil później po złej interwencji Kobylaka, skuteczną dobitką popisał się Patryk Makuch. Wysokie zwycięstwo dało Cracovii oddech, a goście realnie stali się zagrożeni spadkiem. Sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana, patrząc na to, że w następnej kolejce czeka ich mecz z Lechem Poznań, a spośród środkowych obrońców na ten moment zdrowy jest tylko Mike Cestor.

Cracovia - Radomiak Radom: 3:0 (1:0)

Bramki: 19' Rakoczy, 90+3' Ghita, 90+10' Makuch

Cracovia: Niemczycki - Ghita, Jugas, Hoskonen - Jaroszyński (90+17' Zaucha), Knap, Oshima (90+17' Jodłowski), Kakabadze, Rakoczy (68' Atanasov), Bochnak (90+9' Konoplianka) - Kallman (90+9' Makuch)

Radomiak: Kobylak - Jakubik (72' Pik), Cestor, Rossi (59' Justiniano), Abramowicz - Semedo (72' Castaneda), Alves (59' Cayarga), Chico Ramos, Donis (36' Cele), Machado - Rocha

Żółte kartki: 51' Jaroszyński - 72' Justiniano

Sędzia: Wojciech Myć