PGNiG Superliga kobiet: Start Elbląg pewny utrzymania!
Biuro prasowe PGNiG Superligi kobiet

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 24.04.2023, 19:56

EKS Start Elbląg po rewelacyjnej drugiej połowie spotkania wygrywa z Gnieznem, tym samym gwarantując sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze. Niespodziankę sprawiły chorzowianki, wygrywając po zaciętym spotkaniu z Młynami Koszalin.

Start Elbląg jechał do Gniezna z nadziejami na łatwe zwycięstwo, lecz gospodynie bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę. Przez pierwsze 30 minut gry Gniezno wyraźnie dominowało nad rywalkami i dzięki rzucanym seriami bramkom zbudowały solidne ośmiobramkowe prowadzenie. Druga część rywalizacji przyniosła bardzo radykalny zwrot akcji. Szczypiornistki z Elbląga grały niemal bezbłędnie, dzięki czemu przewaga przeciwniczek topniała w bardzo szybkim tempie. Na kilka minut do końca meczu Elbląg doprowadził do remisu, by później szybko zdobyć cztery bramki przewagi. Ostatecznie Start zwyciężył 33:31 i tym samym zagwarantował sobie siódme miejsce w ligowej tabeli.

MKS PR URBIS Gniezno – EKS Start Elbląg 31:33 (19:11)

W kolejnym meczu Koszalin podejmował na własnym boisku Ruch Chorzów. Gospodynie były zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku. Pierwsza połowa pokazała, jednak że będzie to bardziej wyrównany pojedynek, niż oczekiwano. Obie drużyny grały pewnie i szybko, przez co prowadzenie było raz po jednej raz po drugiej stronie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem Koszalina. W drugiej części tego starcia gra przebiegała bramka za bramkę. Minimalnie lepiej prezentował się Ruch Chorzów, dzięki czemu na kilka minut do końca zdołał doprowadzić do remisu. Szczypiornistki zafundowały kibicom bardzo emocjonującą końcówkę, po której to chorzowianki mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Ruch Chorzów 28:29 (15:12)