PKO Ekstraklasa: Radomiak wygrywa i utrzymuje się w Ekstraklasie
Nicmar 71/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.05.2023, 21:12

Radomiak Radom wygrał 2:1 z Wartą Poznań na zakończenie 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu goście zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Lepiej w spotkanie weszła Warta. Gabriel Kobylak był zmuszony dobrze interweniować po strzale Enisa Destana w 12. minucie. Gosppdarze także skutecznie bili stałe fragmenty gry, ale uderzenia po nich przeważnie były niecelne. Niespodziewanie radomianie zadali dwa szybkie ciosy. Najpierw niecelny strzał Luisa Machado odbił się od Kamila Kościelnego i piłka wpadła do siatki. 5 minut później fatalnie w futbolówkę nie trafił Adrian Lis, co wykorzystał Lisandro Semedo, strzelając z najbliższej odległości do pustej bramki. Kolejny błąd bramkarza przyczynił się do stuprocentowej okazji, tym razem dla poznaniaków. Kobylak źle obliczył wyjście z bramki i z ostrego kata Adam Zrelak trafił w słupek.

W drugiej odsłonie ponownie lepszym zespołem była Warta. Tym razem przewagę udokumentowali golem. W 53. minucie dobrze przymierzył Stefan Savić i zawodnicy Dawida Szulczka zbliżyli się do rywali na różnicę jednego gola. W kolejnych minutach gra się wyrównała. Po obu stronach brakowało klarownych sytuacji i wynik 1:2 pozostał do końca meczu. Dla gospodarzy była to trzecia porażka z rzędu.

Warta Poznań - Radomiak Radom: 1:2 (0:2)

Bramki: 53' Savić - 23'(s.) Kościelny, 28' Semedo

Warta: Lis - Grzesik, Kościelny, Pleśnierowicz - Szmyt (88' Kieliba), Kupczak (68' Żurawski), Kopczyński (58' Maenpaa), Matuszewski - Destan (68' Szepański), Zrelak, Savić (88' Kamiński)

Radomiak: Kobylak - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Semedo (90+2' Nowakowski), Alves (74' Luizao), Donis (90' Pik), Castaneda (74' Cestor), Machado (46' Cayarga) - Sarmiento

Żółte kartki: 55' Kopczyński, 85' Szmyt, 90+3' Żurawski, 90+4' Kieliba - 53' Jakubik, 90+1' Abramowicz, 90+1' Rossi

Sędzia: Sebastian Krasny