PGNiG Superliga: Piotrkowianin lepszy na zakończenie sezonu
MKS Zagłębie Lubin/PGNiG Superliga

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 20.05.2023, 18:30

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonuje w hali Arena Ostrów Arged KPR Ostrovię i awansował na jedenaste miejsce PGNiG Superligi. Ligowe rozgrywki w Ostrowie Wielkopolskim zostały zakończone, a ostatni mecz sezonu oglądał komplet kibiców.

Arged KPR Ostrovia do tego spotkania podchodziła z dziewiątej pozycji, zaś Piotrkowianin Piotrków Trybunalski z trzynastej pozycji. Wygrana w Ostrowie Wielkopolskim dałaby im utrzymanie bez konieczności rozgrywania ewentualnego barażu o miejsce w PGNiG Superlidze. Hala i pełne trybuny to jednak był atut ostrowian nie tylko w tym spotkaniu, ale przez cały sezon. To właśnie Arged KPR Ostrovia jest rekordzistą pod względem średniej frekwencji na meczach najlepszej ligi szczypiorniaka w naszym kraju.

Wynik spotkania po blisko półtorej minuty gry otworzył Bartłomiej Tomczak. Początek meczu nie był jednak obfity w bramki po żadnej ze stron. Po ośmiu minutach gry w Arenie Ostrów na tablicy wyników było 1:4, a aż trzy bramki dla gości zdobył już wtedy Piotr Swat. Ostrowianie popisywali się fatalną skutecznością. Łukasz Gierak w dziewiątej minucie nie wykorzystał rzutu karnego, a na drugiego gola gospodarze czekać musieli aż dziesięć minut, gdy po kontrze piłkę w siatce umieścił Ksawery Gajek. Od tego momentu ostrowianie zaczęli gonić rywali i ze stanu 1:5 udało im się przez moment tracić już tylko jedną bramkę do Piotrkowianina, lecz finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:13.

Druga połowa ponownie zaczęła się korzystniej dla Piotrkowianina, który wysforował się na pięciopunktowe prowadzenie. Ponownie wówczas Ostrovia musiała odrabiać straty i po rzutach Artura Klopsberga, Mateusza WojciechowskiegoKsawerego Gajka było już 16:18. Ciągle jednak to nie wystarczało i gospodarze nie byli w stanie przebić bariery dwóch bramek straty. Piotrkowianin kontrolował przebieg spotkania, a na nieco ponad sześć minut przed końcem ponownie prowadził pięcioma "oczkami". Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:26.

Arged KPR Ostrovia - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:26 (10:13, 12:13)