NBA: Boston Celtics walczą dalej
Erik Drost

• Data publikacji: 24.05.2023, 12:36

Miami Heat, podobnie jak Denver Nuggets mogli wygrać w serii 4:0 w finale konferencji. Jednak przed własną publicznością przegrali 99:116 z Boston Celtics.

Celtics byli w sytuacji pod ścianą. Przegrywali 0:3 w serii i kolejną porażka w Miami oznaczała dla nich pożegnanie z szansami na rozgrywkami. Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu Heat. Gospodarze mieli nawet dziewięć punktów przewagi i na przerwę schodzili z prowadzeniem 56:50. Różnica dziewięciu oczek dla zespołu z Miami utrzymała się na początku trzeciej kwarty. Kluczowa okazała się seria 18:0 dla Celtics od wyniku 52:61.

Koszykarze z Bostonu przejęli inicjatywę. Później wypracowali kilkanaście punktów przewagi. Dzięki świetnej drugiej połowie wygrali 116:99. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jayson Tatum, który zdobył 33 punkty i miał 11 zbiórek. Celtics przegrywają już tylko 1:3 w serii. Kolejny mecz zostanie rozegrany w piątek w Bostonie. Heat mają jeszcze trzy okazje na zamknięcie serii.

Miami Heat - Boston Celtics 99:116 (29:23, 27:27, 23:38, 20:28)