NBA: Celtics już tylko zwycięstwo od Heat
Erik Drost

• Data publikacji: 26.05.2023, 09:35

Boston Celtics są już w połowie drogi do odwrócenia losów rywalizacji z Miami Heat w finale Konferencji Wschodniej. U siebie wygrali 110:97 i w serii przegrywają już tylko 2:3.

Mecz numer pięć w serii finałowej przebiegł pod dyktando Boston Celtics. Już w pierwszych minutach zdobyli kilkanaście punktów przewagi. Na koniec pierwszej kwarty po trafieniu za trzy punkty Derricka White'a prowadzili aż 35:20. Później już do samego końca przewaga gospodarzy nie była zagrożona. Przed własną publicznością pokazali, że nie zamierzają się poddać i powalczą jeszcze o awans.

W drugiej połowie Celtics wypracowali nawet ponad 20 punktów przewagi, a ostatecznie triumfowali 110:97. Gospodarze trafili 16 trójek przy dziewięciu ze strony rywali. Do zwycięstwa ekipę z Bostonu poprowadziło czterech zawodników - Derrick White (24 pkt., 6 celnych trójek), Marcus Smart (23 pkt.), Jaylen Brown (21 pkt.) i Jayson Tatum (21 pkt. i 11 as.). Heat prowadzą tylko 3:2 w serii i kluczowy może być kolejny mecz, w Miami.

Boston Celtics - Miami Heat 110:97 (35:20, 26:24, 29:28, 20:25) 2:3 w serii