EBL: deklasacja w Ostrowie, Stal wciąż w grze!
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 26.05.2023, 21:47

BM Stal Ostrów Wielkopolski rozbiła na własnym parkiecie Kinga Szczecin 92:60, zmniejszając stratę w półfinałowej serii play-offów Energa Basket Ligi na 1-2. Tym sposobem podopieczni Andrzeja Urbana przedłużyli nadzieje na finał, a czwarte spotkanie odbędzie się już w niedzielę.

Pierwsze dwa spotkania tego półfinału zostały wygrane przez drużynę z Pomorza Zachodniego, która znalazła się na tym etapie rozgrywek po raz pierwszy w historii organizacji. Tym sposobem King był już tylko o krok od jeszcze większego osiągnięcia, jakim byłby finał play-offów Energa Basket Ligi, ale teraz rywalizacja przeniosła się do Ostrowa Wielkopolskiego. To właśnie tutaj ekipa BM Stali liczyła, że uda jej się przedłużyć serię o dwa kolejne starcia, a pierwsze minuty tylko utwierdziły ją w tym przekonaniu. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już 20:8, ale jak się okazało, nie zamierzali na tym poprzestać. W drugiej odsłonie ostrowianie powiększyli swoją przewagę do aż 21 punktów, a na przerwę schodzili przy wyniku 42:22. Duża w tym zasługa świetnej postawy podopiecznych trenera Andrzeja Urbana po bronionej stronie parkietu, gdzie ograniczyli gości do zaledwie 32% skuteczności z gry.

Po zmianie stron szczecinianie ruszyli do błyskawicznego ataku i w ciągu dwóch minut rzucili siedem punktów, zmniejszając straty do trzynastu "oczek". Reakcja miejscowych była jednak doskonała — dziesięć punktów z rzędu, po których to szkoleniowiec Kinga zmuszony był do wzięcia przerwy na żądanie przy wyniku 29:52. Ta nie przyniosła jednak żadnego efektu, a w kolejnych minutach celnymi rzutami zza łuku popisywali się Kulig oraz Garbacz, dobijając przeciwników. Ostatecznie BM Stal Ostrów Wielkopolski rozbiła Kinga Szczecin aż 92:60 i doprowadziła do czwartego meczu w tej serii, który odbędzie się w niedzielę.

BM Stal Ostrów Wielkopolski — King Szczecin 92:60 (20:8, 22:14, 22:20, 28:12)

Stal: Michalak 16, Silins 14, Djurisić 14, Garbacz 12, Kulig 12, Skele 11, Zębski 6, Loncar 4, Załucki 3, Rutecki, Rozpędowski

King: Hamilton III 12, Brown 11, Meier 9, Cuthbertson 8, Mazurczak 5, Borowski 5, Fayne 5, Kostrzewski 3, Matczak 2, Żmudzki