NBA: Denver Nuggets z historycznym tytułem
2018 NBAE

• Data publikacji: 13.06.2023, 09:20

Denver Nuggets po raz pierwszy w historii zdobyli tytuł mistrzów NBA. W piątym meczu serii Nikola Jokić i spółka wygrali 94:89. W finałowej rywalizacji pokonali 4:1 Miami Heat.

Nuggets mogli dzisiaj zakończyć finałową rywalizację przed własną publicznością, a przy prowadzeniu 3:1 byli w komfortowej sytuacji. Chociaż w pierwszej kwarcie prowadzili 16:8, to po dwunastu minutach przegrywali 22:24. W pierwszej połowie Miami Heat wypracowali nawet dwucyfrową przewagę, a na przerwę schodzili z rezultatem 51:44. To dawało im nadzieję na przedłużenie swoich szans na tytuł.

W połowie trzeciej kwarty gospodarze wyrównali na 60:60. Wiadomo było, że o losach meczu, a może i ostatecznie całego finału zdecyduje czwarta odsłona. Zespół z Denver odskoczył na 86:79, ale Heat odpowiedzieli serią 8:0. Na dwie minuty przed końcem goście wygrywali 89:88, ale potem całkowicie zatrzymali się w ataku. Nuggets wykorzystywali rzuty wolne. W końcówce ważnych trójek nie trafili Butler i Lowry. Drużyna Michaela Malone'a wygrała 94:89 i zdobyła pierwszy w historii klubu mistrzowski tytuł. Nuggets do trofeum poprowadził nie kto inny tylko Nikola Jokić. Serb zdobył 28 punktów i miał 16 zbiórek. Heat trafili tylko pięć z 28 rzutów za trzy punkty.

Denver Nuggets - Miami Heat 94:89 (22:24, 22:27, 26:20, 24:18) 4:1 w serii