Kraków 2023 - koszykówka 3x3: dwie polskie drużyny w ćwierćfinale

• Data publikacji: 23.06.2023, 22:22

Za nami ostatni dzień grupowych rozgrywek w koszykówce 3x3 na Igrzyskach Europejskich. Dwie polskie drużyny po emocjonujących meczach w ostatniej kolejce awansowały do fazy pucharowej.

Po pierwszym dniu Polki miały na swoim koncie dwie porażki. Ich sytuacja była trudna, ale zachowały szanse na wyjście z grupy. Pierwszym warunkiem było zwycięstwo nad Estonią. Na początku lepiej radziły sobie rywalki, które prowadziły dwoma punktami - 8:6. Kolejne pięć punktów rzuciły gospodynie. Z każdym kolejnym fragmentem polskie zawodniczki zbliżały się do wygranej i to także dzięki problemom Estonek z faulami. Polki prowadziły już 16:11, ale rywalki zdobyły cztery kolejne oczka. W końcówce Aldona Morawiec zupełnie niepotrzebnie oddawała rzut i zespół z Estonii trafił jeszcze zza łuku, ale na szczęście po końcowej syrenie. Polskie zawodniczki musiały jeszcze poczekać na wynik starcia Litwy z Ukrainą. Okazał się on korzystny, gdyż Litwinki zwyciężyły 21:14. Dzięki temu Polki zajęły drugie miejsce w grupie C. W ćwierćfinale zagrają z Francuzkami.

Ostatnim meczem fazy grupowej było męskie starcie Polski z Serbią. Przedwczoraj nasz zespół przegrał z Niemcami i wygrał z Estończykami, a mistrzowie świata w osłabionym składzie zanotowali dwie porażki. Po wygranej Estonii z Niemcami Polacy musieli zwyciężyć z Serbami. Niestety, rozpoczęło się od 0:4. Polacy skutecznie gonili wynik i po trafieniu za dwa punkty Przemysława Zamojskiego prowadzili 8:7. Potem gra była bardzo wyrównana. Na minutę przed końcem Serbowie wygrywali 18:15. Nasz zespół odrobił straty i po trafieniu Adriana Boguckiego doprowadził do dogrywki. W niej właśnie Bogucki zdobył dwa decydujące oczka - z linii rzutów wolnych i spod kosza. Tym samym Polacy awansowali na pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale zmierzą się z Izraelem.