Podsumowanie lig: Barcelona mistrzem Hiszpanii, Armani najlepszy we Włoszech
Flickr/Karl Baron

• Data publikacji: 24.06.2023, 12:53

To już ostatnie podsumowanie lig w tym sezonie. Rozgrywki europejskie bowiem zostały zakończone w ostatnich dniach. Mistrzem Hiszpanii została Barcelona, a w lidze włoskiej triumfował EA7 Emporio Armani Mediolan.

Liga hiszpańska

Przy okazji poprzedniego podsumowania pisaliśmy o wyniku 2:0 w serii dla Barcelony. Duma Katalonii mogła zapewnić sobie tytuł już we wtorek w wyjazdowym spotkaniu. Mecz numer trzy, podobnie jak cała seria był bardzo wyrównany. Po raz trzeci to Barca okazała się lepsza w decydującym momencie. Po trzech kwartach prowadziła tylko jednym punktem, ale w ostatniej odsłonie zapewniła sobie zwycięstwo 93:82 i powrót na tron ligi ACB. Teraz czekamy na informację dotyczące składu mistrza Hiszpanii w związku z cięciami w budżecie, chodzi głównie o Nikolę Miroticia oraz trenera Sarunasa Jasikewiciusa.

Liga włoska

Ostatnio pisaliśmy o remisie 2:2 w serii do czterech wygranych. W poniedziałek EA7 Emporio Armani Mediolan sięgnęło po trzecią wygraną - 79:72. Dwa dni później Virtus Segafredo Bolonia wyrównał w rywalizacji. Mecz był zacięty przez trzy kwarty. Goście mieli problemy ze skutecznością w czwartej części, którą przegrali 7:18, a całe spotkanie 66:85. Losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w piątek. Armani szybko zdobyło przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziło 21:9. Potem kontrolowało sytuację i triumfowało 67:55, zdobywając mistrzostwo. W serii finałowej w siedmiu meczach wygrywali gospodarze.

Liga adriatycka

Na koniec wspomnimy o finale ligi adriatyckiej ABA, w którym spotkały się Partizan Belgrad i Crvena Zvezda Belgrad. W czterech pierwszych meczach triumfowali gospodarze, więc najpierw Partizan prowadził 2:0, ale Crvena wyrównała. Decydujące spotkanie rozegrano w hali Partizana, gdzie pobito rekord frekwencji. Mecz na trybunach obejrzało ponad 22 tysięcy kibiców. Gospodarze zagrali znakomicie w pierwszej połowie, po której prowadzili aż 54:34. Crvena Zvezda walczyła do końca i zmniejszyła różnicę do czterech punktów. Partizan jednak nie pozwolił sobie odebrać prowadzenia i zwyciężył 96:85.